11.8 C
Скопје
07:49 - 15 април, 2024

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

Песната „Не можам да ти кажам“ (Не могу ти речи) на познатиот далматински пејач Оливер Драгојевиќ денеска имаше премиера на хрватските радиостаници, а заедно со спотот ќе излезе официјално утре.

Најавен е и цел албум со песни на Оливер кои досега никогаш не биле објавени.

Песната, како и албумот, наскоро ќе бидат достапни на сите стриминг сервиси.

Потсетуваме, Оливер Драгојеви почина во јули 2018 година на 70-годишна возраст. Зад себе остави бројни безвременски хитови како: „Цезарица“, „Без тебе“, „Кад ми доџеш ти“ и многу други.

Во продолжение слушнете дел од новата песна:

Слични објави

Кои хороскопски знаци ќе пливаат во пари оваа недела: За Скорпиите зголемување на платата, за Рибите нови инвестиции

еспресо

(Фото) Јована Јеремиќ во емисија во живо ги покажа гаќите, цела Србија откри каква долна облека носи водителката!

Еспресо

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо
Се вчитува....