Дречливо и премногу тесно! Сите зборуваат за деколтето на Мишел Обама (ФОТО)

Мишел Обама (55) е запаметена како една од првите дами со истанчен стил, па внимание привлекува и сега кога повеќе не е во Белата куќа. Мишел на „American Portrait Gala“ вечерта дошла за да ја поддржи работата на својот пријател Лин Мануел Миранда, а за таа прилика блескала во фустан дизајниран само за неа.

Поранешната прва дама носела силно жолт фустан, а горниот дел е кроен во стил на корсет. Додатно е украсена со сребрени детали со што и дало посебна доза гламур и луксуз. Со деталите ги вметнала и модните додатоци како што се сребрените обетки.

 

View this post on Instagram

 

So proud to present my friend Lin-Manuel Miranda with the Portrait of a Nation Prize at the National Portrait Gallery. I first met Lin more than a decade ago, when he came to the White House to perform the opening number from what he described as a “concept album.” And, as we all know, his little concept, Hamilton, became a global phenomenon. But what I love most is that he believes it’s his duty to lift up those around him, especially the next generation. It’s why he’s created a Hamilton curriculum for schools, made sure kids from all over can see his shows, and raised millions of dollars for Puerto Rico after Hurricane Maria. And it’s why he is working so hard to make sure folks are voting in every election and using that freedom that so many fought so hard for. He’s someone who has, in melody and rhyme and connection, painted as honest a portrait of our country as I’ve ever seen. Love this guy. ……. Stylist @meredithkoop Hair @yenedamtew Makeup @carlraymua

A post shared by Michelle Obama (@michelleobama) on

Во ваков смело издание не сме навикнати да ја гледаме Мишел, па за тоа нејзиниот гламурозен стајлинг предизвика бурни реакции.

 

View this post on Instagram

 

❤️ @barackobama

A post shared by Michelle Obama (@michelleobama) on

По тој повод се огласи и дизајнерот на фамозниот жолт фустан.

– Инспирацијата за кројот на фустанот најпрво дојде од ноќницата за спиење и подсукњата, која често се наоѓаат под свечените креации, но прво на ум ја имавме оваа боја. Беше чест да се работи посебна линија само за неа – рекол дизајнерот Данијел Росбери.

Слични објави

Новата љубов на Деми Ловато! (ФОТО)

Igor

Во црвено одело и без градник – Никој не остана рамнодушен на деколтето на Николина Пишек (ФОТО)

Еспресо

Спилберг се откажа: Повеќе нема да биде режисер на франшизата „Индијана Џонс“!

Еспресо

Свадба за време на пандемија – Швеѓанец и Норвежанка направија шумска свадбена церемонија (ФОТО)

Еспресо

Три „бјути“ навики од кои би требало да се откажете за време на коронавирусот

Слободен печат

Преубавата Џеј Ло прошета во најпопуларните фармерки за оваа сезона

Igor

Остави Коментар

2 × 5 =

Слични објави

Симон Трпчевски наполни 40 години: Роденден со ерменски коњак и вкусна трпеза (ФОТО)

Igor

ЕМИЛИ ДИКТИРА ТРЕНДОВИ: Би облекле ли ВАКОВ КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ? (ФОТО)

Igor

Кустурица и Бреговиќ заедно на сцена, а не се ни поздравиле: Му платив да ми напише музика, а тој ми подметна песна (ВИДЕО)

Igor

Ивица Дачиќ повторно се „фати“ за микрофонот и ја запеа „Пукни зоро“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Саша Матиќ 16 години е во брак со сопругата, но поради оваа причина веднаш би ја НАПУШТИЛ

Igor

Фронтменот на групата „R.E.M.“ за коронавриусот: Ова е крај на светот каков што го познаваме!

Еспресо