Дневен хороскоп за 1 април 2019, понеделник

ОВЕН

РАБОТА: Денешниот ден ќе ви биде полн со предизвици, внимавајте на постапките.

ЉУБОВ: Оние кои се слободни ги очекуваат неколку нови можности, немојте да бидете срамежливи.

ЗДРАВЈЕ: Можна е појава на мигрена, ослободете се од стресот.

БИК

РАБОТА: На работното место ќе сакате да ризикувате, а денешниот ден може да ви биде проблематичен што се однесува до тоа.

ЉУБОВ: Пред вас е прилика за познанство кое ќе ви остави силен впечаток.

ЗДРАВЈЕ: Можен е пад на имунитетот.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа, можете да очекувате дека заработката полека ќе ви тргне кон подобро.

ЉУБОВ: Во однос на брачниот партнер нема да биде сè онака како што посакувате да биде.

ЗДРАВЈЕ: Денес добро ќе се чувствувате.

РАК

РАБОТА: Денес ве очекуваат голем број работни обврски, пробајте да не направите грешки.

ЉУБОВ: Во љубовта денес ве очекува пријатно изненадување. Парнерот ќе ве изненади со некој пријатен потег или подарок.

ЗДРАВЈЕ: Можна е настинка, внимавајте.

ЛАВ

РАБОТА: Среќни сте поради тоа што сте го постигнале сето она што сте го сакале. Пред вас е период во кој ќе успеете да уживате во благосостојбата.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа личност која ви делува како некој кој е сличен на вас по многу нешта.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителен стомак.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Поволен период за деловни преговори, како и за склопување на нови поповолни договори.

ЉУБОВ: Оние во долга врска може да очекуваат понуда за брак, a оние кои се слободни ќе пронајдат нов партнер.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со бубрезите.

ВАГА

РАБОТА: Во работата не го гледате само вашиот интерес и поради тоа сте многу ценети.

ЉУБОВ: Слободните припадници на овој знак можат да запознаат некој со кој во брзо време ќе посакаат да стапат во брак или да основаат семејство.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за начинот на исхрана.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Имате потреба да работите повеќе нешта одеднаш, но заработката не е онаква како што се надевате.

ЉУБОВ: Во љубовта сте многу таинствени и предизвикувате внимание каде и да се појавите.

ЗДРАВЈЕ: Уморни сте.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Концентрацијата ви е лоша и можни се грешки кои можат да ви донесат последици.

ЉУБОВ: Чувајте се од личности кои ви ласкаат. Партнерот од вас очекува повеќе од она што му давате.

ЗДРАВЈЕ: Чувајте се од можни вирусни инфекции.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Сакате да ја исправите неправдата и ќе успеете во тоа. Некој сака да ја изигра вашата доверба и никако не можете да најдете заеднички јазик.

ЉУБОВ: На партнерот му поставувате високи цели од кои нема да се откажете по ниедна цена.

ЗДРАВЈЕ: Потребно е да направите контролна крвна слика

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Упорни сте во сè што сте замислиле и тоа во овој период ви оди од рака.

ЉУБОВ: Склони сте на исцрпување, како физички, така и ментално. Би требало да научите отворено да покажувате што чувствувате.

ЗДРАВЈЕ: Можна е нервоза и напнатост.

РИБИ

РАБОТА: Добродушни сте и наивни. Добра прилика за креативни работи или за водење деловни разговори.

ЉУБОВ: Многу сте романтични и правите сè за некој кој многу ви е драг.

ЗДРАВЈЕ: Чувајте се од можни повреди.

Слични објави

ТУКА СЕ СОКРИЈА Меган Маркл и принцот Хари: Божиќ од бајките! (ФОТО)

Еспресо

Луна Џогани со длабокото деколте ги стави градите во прв план! (ФОТО)

Еспресо

Манекенката ја изнервираа лошите коментари и препорача: „Престанете да бидете толку злобни!“

Igor

Само една тенка лента на задникот: Карлеуша позира во минијатурно бикини и покажа каде би сакала да биде во овој момент! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Печурки во сос од бело вино (РЕЦЕПТ)

Igor

Познатите во изолација ги бојат косите розеви и сини: Еве како тоа изгледа! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

17 + дваесет =

Слични објави

ФОТО| Памела Андерсон само по кошула и заштитна маска: Нејзината фотографија испраќа силна порака

Еспресо

Револуционерниот омот на „Бјело дугме“: Девојката со голите гради добила шлаканица од момчето (ФОТО)

Igor

Прекрасната МАМА и нејзиното МЕДЕНО СИНЧЕ си играат на плажа во Кан: ЕВА ЛОНГОРИЈА со малиот Сантјаго (ФОТО)

Igor

Повторно се собира НАЈСЕКСИ ЖЕНСКИОТ БЕНД на сите времиња

Igor

КРИЕЛА ОД ЛЕПА БРЕНА: Неверство и драма во семејството Живојиновиќ

Igor

ФОТО: Каде исчезна извајаното торзо на Леонардо Дикаприо (Leonardo DiCaprio)? За малку ќе ги „изгубеше“ и шорцевите

Еспресо Магазин
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian