21.8 C
Скопје
01:55 - 16 јули, 2024

ЏОРЏ КЛУНИ ЗАГРИЖЕН: Не сакам нашите деца да станат мета

Славниот холивудски актер Џорџ Клуни смета дека животите на неговото семејство се во голема опасност поради работата на неговата сопруга Амал.

Адвокатката Амал Клуни не се откажува од својата борба за правата на жените кои се жртви на силување од страна на припадниците на екстремистите на Исламската држава.

Клуни во едно од своите последни интервјуа открил дека ја подигнале безбедноста на дневна основа откако Амал продолжила со работата.

Амал на францускиот суд ќе се најде на спротивната страна на обвинет од ИСИС, па поради тоа глумецот е загрижен за безбедноста на неговите деца.

„Не сакаме нашите деца да станат мета, затоа внимаваме на секој детаљ. Имам прекрасна жена и две прекрасни деца, но ми недостасува приватноста со нив да можам да шетам во Централ парк“, рекол Клуни.

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....