5.8 C
Скопје
03:10 - 27 март, 2023

Џастин Бибер ги продаде сите свои песни – сумата што ја заработи е баснословна

Џастин Бибер го продаде целиот свој музички каталог, кој ги вклучува сите песни од неговата 15-годишна кариера, за неверојатни 200 милиони долари. 28-годишниот канадски пејач ги продаде своите права на Hipgnosis Songs Capital, пишува Variety.

Без разлика на договорот што ќе се склучи, изворите велат дека тој ќе продолжи да биде управуван и во сопственост на Universal, со кој соработуваше во текот на целата кариера. Мерк Меркјуријалис, основач на Hipgnosis Song Management, исто така даде официјална изјава за медиумите:

„Неодамнешното влијание на Џастин Бибер врз глобалната култура беше навистина извонредно. Ова е нашето најголемо стекнување на музички права, таква е големината на овој каталог кој има речиси 82 милиони слушатели месечно и повеќе од 30 милијарди преноси само на Spotify“.

Веста доаѓа во тежок момент за пејачот, само неколку недели откако тој ги одложи преостанатите датуми од неговата турнеја Justice „на неодредено време“.

Турнејата, која првично требаше да започне во 2020 година, беше одложена неколку пати, првично поради пандемијата, а неодамна по неговата борба со синдромот Рамзи Хант, редок вирус што му предизвика парализа на лицето.

Слични објави

(Фото) Анџелина Џоли уловена со милијардер банкар: Кој е Дејвид Мајер де Ротшилд

Еспресо

И шпанското кралско семејство си има свој принц Хари: Скандалозниот Пепе се пресели во Абу Даби со девојката

Еспресо

Попоски најавува нагло и големо заладување: „Моќна и студена арктичка бомба“, еве кога

Еспресо

Зошто Пике повеќе ја сака Клара Чиа од Шакира за партнерка: „Клара е поддржувач на отворени врски“

Еспресо

Сакаат да се истакнуваат: Tри најстилски хороскопски знаци кои секогаш го крадат вниманието (заслужено!)

Еспресо

Сопругата на Шумахер живее во целосна изолација: „Михаел е тука. Различно е, но тука е, заедно живееме дома“

Еспресо
Се вчитува....