Дебакл: Рита Ора во Хрватска помина многу лошо (ФОТО)

Контроверзната пејачка Рита Ора (28) по потекло од Приштина во саботата одржа концерт во салата „Крешимир Чошиќ“ во Задар и ако може да се верува на хрватските медиуми, таа доживеала дебакл.

Миленичката на тинејџерите во салата која собира 9.000 луѓе, таа настапила пред само 5.000. Како што пишуваат хрватските медиуми, продажбата на влезници воопшто не била сјајна, па на само еден ден пред концертот многу влезници биле и гратис доделени во Задар.

 

View this post on Instagram

 

Yesterday. See you tonight ❤️

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on

Беразлика на лошиот концерт, Рита Ора својот настап 55. минутен настап го наплатила 200.000 евра, а целата организација чинела неверојатни 405.000 евра.

Слични објави

Брус Ли стана симбол за борбата против коронавирусот: Во Мостар неговата статуа доби маска и ракавици (ФОТО)

Еспресо

„Смета дека парите може попаметно да се потрошат“ – Принцот Вилијам не дозволува семејството финансиски да му помага на Хари!

Еспресо

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Биковите да бидат трпеливи, Стрелците да внимаваат на грешки

Igor

Познат српски пејач остана без покрив над глава: Сопругата го избркала зашто му ја дознала љубовницата (ФОТО)

Igor

Потпечени полнети солени палачинки (РЕЦЕПТ)

Igor

Дали ќе ги препознаете овие две преслатки дечиња? (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

4 × оне =

Слични објави

Победник на Евровизија се венча на Вис во Хрватска

Igor

Манекенката му скокна во раце, а тој едвај и ги сокри интимните делови! (ФОТО)

Васко Спасоски

ПУБЛИКАТА МИСЛЕЛА СЕ СОПНАЛ: Манекен почина на модна писта (ВИДЕО)

Igor

Лепа Брена во Куманово!

Igor

Голманот на ФК Вардар има „бомба“ покрај себе! Деспина е „виновна“ за формата на Гача! (ФОТО)

Igor

Како познатите личности реагираат на коронавирусот!

Еспресо