Дарко Лазиќ повторно на мака: Не ги слуша лекарите, па трпи големи болки

Пејачот Дарко Лазиќ со месеци закрепнува од тешката сообраќајна несреќа што се случи минатата година во октомври.

Лекарите се бореа за неговиот живот, едвај го спасија и тој мора да ги следи нивните совети и да се грижи за себе. Но, тој не послушал и не ја потпирал повредената нога за време на спиење, па во текот на ноќта се повредил затоа што заспал на страната на која не смеел.

Пејачот трпел огромни болки неколку денови, па потоа ветил дека отсега ќе ги слуша советите на лекарите.

Сепак, тоа не го спречува да се обидува да води нормален живот, обидувајќи се повторно да застане на нозе без помош.

Слични објави

Идната водителка на Евровизија под голем притисок призна дека е трансродова личност! (ФОТО)

Еспресо

Поради ова Ким Кардашијан се смета за една од најзгодните жени на светот! (ФОТО)

Еспресо

Роден е главниот текстописец на „Alice in chains“, Иги Поп издаде деби албум со Дејвид Боуви и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Си ја зголемуваат колекцијата! Ким Кардашијан и Канје Вест купија куќа од 3 милиони! Погледнете како изгледа!

Igor

Ќе ви потечат солзи на очи: Актерот од „Војна на ѕвездите“ им соопшти на родителите дека им купил куќа (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Топли крокети од компир полнети со кашкавал (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

17 + 19 =

Слични објави

Бугарин ја освои наградата „Мистер геј на Европа“ (ФОТО)

Igor

Драма во семејството на Северина: Поранешниот зет ја киднапирал внуката на пејачката, но ги објавил и нејзините експлицитни фотки!

Васко Спасоски

Мажи, ова е подарок за вас: Манекенката Цеце Георгиева позираше како од мајка родена! (ФОТО)

Каква е љубовната врска помеѓу оптимист и песимист?

Еспресо

Вежби за холивудски изглед – следете ја Трејси Андерсон (ВИДЕО)

Igor

Кои се најзлобните хороскопски знаци?

Igor