12.8 C
Скопје
17:17 - 23 април, 2024

Дадо Топиќ за Слаѓана Милошевиќ: Многу ја сакав, ќе ми недостасува

Хрватскиот музичар Дадо Топиќ (74) се огласи по смртта на неговата драга колешка Слаѓана Милошевиќ, со која ја изведе една од најубавите балади на регионалната музичка сцена – „Принцеза“ (1984).

„Иако знаевме дека не ѝ е добро во последно време, јас бев шокиран кога слушнав за смртта на Слаѓана. Ние често контактиравме и разменувавме мисли и идеи. Наскоро требаше да имаме заеднички настап во Загреб. Јас имам прекрасни спомени со неа. Таа беше добра пријателка, отсекогаш знаеше добро да размислува и да дава добри совети. Мило ми е што бевме поврзани цел живот. Ќе ми недостига чувството дека таа сѐ уште е тука и дека можам да ѝ се јавам во секое време. Многу ја сакав, таа беше прекрасна личност“, изјави Топиќ за „Данас“.

Да потсетиме, српската авангардна уметница и пејачка Александра Слаѓана Милошевиќ почина денеска на 68-годишна возраст.

Слични објави

Раста итно примен во болница

Еспресо

(Видео+фото) Ќеркичката на Никола Роквиќ плаче додека се збогува со својот татко кој тргна пеш за Грција на пат долг 1.150 километри

Еспресо

(Фото) Марко „Дај побрзај“ стана татко: Се родија близнаците Вања и Веда

Еспресо

(Фото) Прошталната порака на ќерката на Бојана Јанковиќ ја кине душата: Наследничката на покојната водителка се скрши! 

Еспресо

(Фото) Дали ќе го препознаете? Ќерката на Ален Делон сподели како изгледа денес

еспресо

Цеца и Жељко Јоксимовиќ снимаат дует: На радост на фановите, веќе влегоа во студио!

еспресо
Се вчитува....