БРУК ШИЛДС: Никој не може да заработува од моето име

Актерката Брук Шилдс (53) е позната по густите веѓи и ја тужи познатата шминкерка Шарлот Тилбури (46) токму поради нив.

Шминкерката едно моливче за веѓи го нарекла според глумицата, а не побарала дозвола од неа. Познатата актерка смета дека Шарлот сака да се збогати користејќи го нејзиното име. Шилдс јасно дала до знаење дека е потребна нејзина согласност пред некој да се обиде да заработи на нејзините веѓи.

Брук Шилдс тврди дека и самата истражува и размислува да создаде сопствена козметика со акцент на производи за веѓи и доколку во продавниците веќе постои моливче за веѓи со име Брук Ш., тоа може само да ги збуни потенцијалните купувачи.

Слични објави

Најдепресивниот ден во годината: Ако денеска не сте расположени, не сте единствените

Слободен печат

Зеленилото го намалува физиолошкиот и психолошки стрес

Еспресо

Превкусна француска салата од компири (РЕЦЕПТ)

Igor

Никогаш нема да погодите што се наоѓаше во чантата на младата актерка! (ФОТО)

Еспресо

Во новата рекламата за чизми, Хју Џекмен на себе нема ништо, освен чизми! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Лепа Брена коментираше на провокативното видео од нејзината снаа Александра Пријовиќ! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

оне + осум =

Слични објави

Ќе ви се насолзат очите: Другарите на Гру го испратија на посебен начин, без непотребни луѓе, без никакви зборови (ВИДЕО)

Igor

Никол Кидман сподели фотографија со 11-годишната ќерка (ФОТО)

Igor

„Откако ќе ги изедам сите залихи на благо за карантинот“ – Карлеуша позираше во бикини на Версаче во својот гардеробер (ФОТО)

Еспресо

Познатата пејачка Дафи со денови ја дрогирале и ја силувале во заробеништво! (ФОТО)

Васко Спасоски

Џенифер Лопез: Тажна сум и срцето ми е скршено (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Фото: Манекенката Катарина Ивановска се врати на старата љубов!

Васко Спасоски