Бебе Реџа со порака: МОЈА ВАГИНА, МОЈ ИЗБОР

„Моја вагина, мој избор“, маица дизајнирана од Бебе Реџа веќе во продажба.

Албанската пејачка со светска слава Бебе Реџа, пред неколку недели силно протестираше против проект-законот кој беше изгласан во Алабама, абортусот да се смета како илегален процес.

Како реакција на тоа, Бебе Реџа на еден од нејзините концерти на сцена се појави со кошула со натпис „Моја вагина мој избор“.

„Жалам ама ја обожавам маицава што ја креирав“, напишала 29-годишната Бебе Реџа на социјалната мрежа Инстаграм, пренесува Телеграфи.

Слични објави

Несекојдневен стил кој на секого би му одговарал: Погледнете како изгледа Александра Амбросио!

Еспресо

ТРЕНД што го одзема здивот! (ФОТО)

Igor

Меган Фокс за злоставувањето: Имав 15 години и танцував во намокрени бикини (ВИДЕО)

Еспресо

Нанесете МАТ КАРМИН без ризик за сушење на усните и нивно пукање

Igor

Фронтменот на ДИСЦИПЛИНА КИЧМЕ преживеал мозочен удар

Igor

Работите отидоа предалеку! Ако ви треба ботокс не мора да излегувате од кола, оваа болница ќе ви вбризга ботокс додека сте во колата! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

4 × три =

Слични објави

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Еспресо

НАЈГОЛЕМ ШОК ВО ИСТОРИЈАТА НА ОСКАРИТЕ: Неговиот филм е прогласен за НАЈДОБАР, а режисерот од солзи не можеше да зборува (ВИДЕО)

Еспресо

Почина познатиот глумец од „Сопранови“, синот порача: Никој не беше ПОДОБАР од тебе тато! (ФОТО)

Igor

Кралицата не крие која и е миленичка: Кејт Мидлтон за годишнината од брак добила вистинско изненадување!

Igor

Имате НОВА ВРСКА и сакате да пројде подобро од старата? Еве како!

Igor

Вистинските Рик и Морти: Средбата на двајцата актери ги разнежни корисниците на социјалните мрежи! (ФОТО)

Еспресо