Адријана Лима сакала да биде чесна сестра! Невина влегла во брак со Марко Јариќ, а тој ја изневерил со оваа старлета! (ФОТО)

Поранешната учесничка во „Парови“, Кристина Спремо има навистина бурно минато, а најконтроверзна беше кога се шпекулираше дека таа е виновникот за разводот на Адријана Лима и Марко Јариќ.

Кошаркарот, наводно ја изневерувал со Кристина и како што се пишувало, таа е директно виновна за разводот на познатиот пар.

 

View this post on Instagram

 

#strikeapose

A post shared by Kristina Spremo (@kristina_spremo) on

Како што тогаш се шпекулирало, Кристина и Марко се запознале во една дискотека, каде ги запознал заеднички пријател, а искрите помеѓу нив двајца се појавиле уште на самиот почеток. Таа наводно го освоила Јариќ со нејзиниот „валкан“ танц во неговиот скут.

 

View this post on Instagram

 

It’s finally here! New CLUB LIMA collection with @PUMA #ALxPUMA

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima) on

За разлика од неа, Адријана Лима е нејзина потполна спротивност. Манекенката се сврши со српскиот кошаркар во јуни, 2008 година. Парот се сврши на денот за вљубените, наредната година. Во мај 2009 година беше објавено дека Лима барала српско државјанство, но тоа никогаш не и беше одобрено. Парот објави дека се разведува по пет години брак, а разводот бил официјален во март 2016 година.

Во април 2006 година во интервју за магазинот „GQ“ изјавила дека таа е невина  дека така ќе остане до бракот. Исто така изјавила дека абортусот е злочин и дека се согласува со се што црквата проповеда.

Познато е дека Лима секогаш ја носела Библијата во бекстејџот за да се помоли пред да излезе на пистата. Пред да стане манекенка, сакала да биде чесна сестра. Таа е многу спиритуална, верува во енергија, природа и духови.

Слични објави

За експертите модна катастрофа, а за Кание модна икона! (ФОТО)

Igor

Почнала да го дои бебето во зоолошка, но не го очекуваше она што се случи (ВИДЕО)

Еспресо

БИГ МАМА во прегратка на познат ТУРСКИ АКТЕР (ФОТО)

Igor

Мајката на Бред Пит не може да ја поднесе Анџелина Џоли!

Еспресо

Меки и сочни: Тулумби без пржење, туку во рерна

Igor

КРАЛИЦИ НА БИКИНИТЕ: Ирина Шајк на врвот (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

13 + единаесет =

Слични објави

Од гитарист до дизајнер на женски градници: Брајан Меј ја изненади јавноста со новата „професија“ (ФОТО)

Еспресо

Трикот на Клои Кардашијан за постигнување совршен задник! (ФОТО)

Еспресо

Се враќа „La Casa De Papel“, еве кога ќе уживате во петтата сезона

Еспресо

Да се разбудиш сам себе е најстрашно – Погледнете како овој шегаџија ја исплаши својата сопруга (ВИДЕО)

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ испрати емотивна порака за Денот на вљубените: Забораваме колку љубовта е во основа на сè.

Еспресо

Ќерката на Том Круз и Кејти Холмс порасна: Сури Круз наполни 14 години

Еспресо