СТЕ КАЖАЛЕ БАРЕМ ТРИ: Ова се 6 „бели лаги“ кои ги кажуваме утрото потоа

Кога првпат имате секс со новиот партнер или пак, сте на „секс за една вечер“, утрото потоа може да биде исполнето со непријатен молк или чудни разговори.

Тоа не е нешто необично, исто како што не се ни некои одредени невистини кои имаме навика да ги кажеме, без разлика дали се работи за лично задоволство или не сакате да ја разочарате другата страна.

„Ова е најдобриот секс досега“

Некогаш е. Ама не секогаш. Во најголем број случаи е едноставно, добар.

„Секако дека имав оргазам“

Многу жени не сакаат да го разочараат партнерот, па освен што ќе одглумат оргазам, потоа и потврдуваат дека го имале.

„Ништо нема да се промени меѓу нас“

После првиот секс со новиот партнер, многу нешта ќе се променат и ова не секогаш значи дека ќе има промени во негативен контекст.

„Сосема сум кул, да…“

Чудните звуци кои вашето тело ги произведува за време на секс се сосема нормални, но и кога сте целосно свесни за тоа, сепак малку се срамите.

„Не знаев дека треба да добијам“

Всушност, нема жена која не знае во која фаза од менструалниот циклус е во моментот, освен оние кои имаат одредени здравствени проблеми.

„Да, сакам пак, веднаш“

Половина од оние кои го кажале ова, всушност малку прво би си играле и би се галеле, па би преминале на акција.

Слични објави

НОВ ИМИЏ: Емина Јаховиќ непрепознатлива (ФОТО)

Igor

Принцот Хари луто и нареди на војвотката, Меган за малку не се расплака (ВИДЕО)

Igor

БРУТАЛНО СЕКСИ: Најатрактивните навивачки на Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Igor

Познат домаќинот на Евровизија 2020 (ВИДЕО)

Igor

Има се, може се: Пејачката Туна ужива на Маврициус и виси на јаже (ВИДЕО)

Igor

Леонардо на снимањето на „Once Upon A Time In Hollywood” имал сосема неочекувани барања

Igor

Остави Коментар

четиринаесет + 11 =

Слични објави

Незаинтересираните мажи се најпривлечни за жените

Igor

Емина Јаховиќ за првпат прозборе за врската со турскиот милионер (ФОТО)

Igor

Џенифер Анистон расплакана истрча од ресторанот! (ФОТО)

Igor

По Џенифер Анистон и оваа ѕвезда стана дел од Инстаграм (ФОТО)

Igor

Мадона воведе ригорозни правила за фановите: Ќе бидете исфрлени од концерт ако ги правите овие работи

Igor

Емили Ратајковски се соблече по долна облека во супермаркет (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian