18.8 C
Скопје
20:17 - 5 октомври, 2022

Славчо Попоски најавува дожд и доста ниски температури, еве кога

– Продолжува периодот на стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност. Исклучок ќе биде утрешниот ден и повторно петок кога ќе има повеќе облачност и ќе има локални послаби врнежи од дожд. Не се исклучува можноста и за сосема слабо провејување на снег на највисоките планински места. Ќе дува и слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Минималните температури ќе бидат доста ниски и ќе се спуштаат во интервалот од – 2 до 10 степени а максималните дневни ќе се искачуваат во интервалот од 13 до 22 степени, што значи дека темперстурите во следниот период ќе бидат невообичаено ниски за овој период од годината.

И во Скопскиот регион времето ќе биде стабилно и суво. Повеќе облачност ќе има утре кога ќе има услови за слаб локален дожд и во Скопскиот регион. Температурите ќе се искачуваат во интервалот помеѓу 17 и 19 степени.

Слични објави

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо
Се вчитува....