Сања Долежал: Родителите на деца од 18 години им подаруваат силикони! Дали тоа ќе им го смени животот?

Пејачката на групата „Нови фосили“, Сања Долежал, e шокирана од фактот дека поедини родители на своите ќерки за 18-ти роденден им подаруваат силикони.

Сања важи за природна убавица и иако никогаш не правела пластични операции, вели дека се нервирала што има мали гради.

„Сега имам 56 години, а кога имав 20 естетските операции не беа достапни. Да имам 20 години, којзнае. Секогаш се нервирав што имам мали гради, може ќе отидев да го средам тоа. Задоволна сум што не поправав ништо на себе. Денес многу се фалат со тоа, тоа стана тренд“, вели пејачката која смета дека големината на градите никому нема да му го смени животот.

Related image

„Ме разжалостува кога гледам дека младите девојки го прават тоа. Знам дека родителите за 18-ти роденден на своите ќерки им подаруваат гради, мене тоа ми е шокантно. Дали баш тие големи гради некому ќе му го спасат животот? Не сум сигурна. Јас и сопругот првенствено вложувавме во децата и во нивното знаење и образование и ги учевме дека тоа никој нема да може да им го одземе“, рекла Сања за Блиц.

Sanja Doležal (Novi fosili) odprla svojo zakladnico spominov (foto: osebni arhiv)

Слични објави

Рита Ора ги „запали“ социјалните мрежи! Пејачката објави фотки во проѕирен градник! (ФОТО)

Igor

Актерот зад решетки – Џони Ортиз обвинет за обид за убиство

Еспресо

По документарецот за Мајкл Џордан, на Кармен Електра рекордно ѝ скокна популарноста на Порнхаб

Еспресо

Сте слушнале за „Самосвесен рап“? Никој нема, бидејќи Никол допрва ќе ни го презентира! (ФОТО)

Igor

Што кажува вашата профилна фотографија за вас?

Еспресо

Леонардо Дикаприо: Денот кога мојот живот се промени

Еспресо

Остави Коментар

1 × четири =

Слични објави

Велигденска чоколадна торта

Еспресо

Предбрачните договори на Џеј Ло, Бијонсе, Никол Кидман: 5 милиони долари за секое породување, секс 4 пати неделно

Еспресо

Тајландскиот крал се самоизолирал во хотел на Алпите и си направил харем со 20 жени

Еспресо

Принцот Хари ја загуби тужбата: Животните на фотографиите кои ги објавувал биле дрогирани (ФОТО)

Еспресо

Наташа Беквалац и Емина Јаховиќ повеќе не сакаат мажи (ФОТО)

Igor

Кетрин Зита Џонс ги украде сите погледи на црвениот тепих (ФОТО)

Еспресо