РАМБО АМАДЕУС: Ако гледате шунд содржини, немојте да очекувате дека вашите деца ќе завршат на Сорбона

Црногорскиот музичар Рамбо Амадеус, кој е и амбасадор на добра волја на УНИЦЕФ, упати порака на сите родители, извести порталот „Истиномер вести“:

„Кога децата ве гледаат како се ѕверите во телевизорот и гледате шунд-содржини, немојте да очекувате дека вашите деца ќе завршат на Сорбона. (…) Главна задача на родителите е своите деца, пред сè да ги запознаат со квалитетот – било кој вкалитет. Да им покажат на децата каде се наоѓа тој квалитет, како се препознава, како се користи. Оти кога детето е еднаш запознаено со квалитетот, од било која област, по автоматизам ги изострува своите критериуми. И кога детето ќе се запознае со некој квалитет, тогаш, со изострени критериуми, ќе му биде помалку интересно да се матка со нешто што е понеквалитетно, заглупавувачко или штетно,“ изјавил Антоније Пушиќ алијас Рамбо Амадеус на трибината по повод Меѓународниот ден на семејството одржана на 15 мај во Подгорица.

Слични објави

Цеца воодушевена од дочекот во Штип: Погледнете со што ѝ била преполна собата! (ВИДЕО)

Igor

Брижит Макрон ги воодушеви модните критичари – Вака се облекува вистинска дама! (ФОТО)

Еспресо

Е, сега може да ме излижете: Амиџиќ сакаше да ја одјави емисијата, па му „залепија“ торта во лице!

Васко Спасоски

Јас сум болна од луѓе кои не го сфаќаат ова сериозно: Италијанска блогерка успеа да собере три милиони евра донации за борба против коронавирусот! (ВИДЕО)

Мила Јовович исплашена за здравјето на нејзината ќеркичка: Со денови сме во болница

Еспресо

Ерос Рамацоти со поддршка во борбата против коронавирусот: Мораме да се придржуваме до правилата и законите! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

5 × три =

Слични објави

Вака се решаваат проблемите со комшиите, кога имате пари!

Igor

Сè за Оскарот: Еве колку чини, како го добил името и дали навистина е од злато

Еспресо

Тејлор Свифт го живее својот кошмар: Моќните продуценти може да ѝ го загорчат животот!

Igor

ИМА 15 МИЛИОНИ СЛЕДБЕНИЦИ НА ИНСТАГРАМ: Рита Ора покажа нешто повеќе… (ФОТО)

Igor

Дали ова ќе биде најстрашниот хорор филм за 2020 година? (ВИДЕО)

Еспресо

Дали храната може да помогне во борбата со коронавирусот

Еспресо