Ракометната еуфорија го помести концертот: И Стинг навива за Вардар!

Вардар во полуфиналето в сабота (18.00) ќе ги одмери силите против можеби најголемиот фаворит за титулата, Барселона.

Ако Вардар успее да триумфира во полуфиналната средба, наредниот ден во истиот термин ќе игра за трофејот во ЛШ. Воедно за в недела на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје е најавен концерот на големата рок звезда, Стинг.

Со цел убавото да се спои со корисното, првиот настап вечерта на Влатко Стефановски трио ќе почне во 20:30 часот, додека Стинг ќе го видиме на големата сцена во 22:00 часот.

Секако, нема да биде лошо евентуалната европска титула да се прослави и ужива со песните на Стинг.

Официјална саатница за недела:

Отворање врати: 17:45 часот
Влатко Стефановски трио: 20:30 – 21:30 часот
STING: 22:00- 00:00 часот

Слични објави

Девет жени ни открија зошто повеќе сакаат да се самозадоволуваат, отколку секс со партнерот!

Слободен печат

Кајмакоски во Будва: Уловен со ЕДНА ПОЗНАТА СРПСКА ПЕЈАЧКА (ФОТО)

Igor

Британска пејачка сними спот во синиот воз на Тито – Погледнете како тоа изгледа! (ВИДЕО)

Еспресо

ТЕЛЕВИЗИСКАТА ПРЕЗЕНТЕРКА покажа сѐ од своето тело (ФОТО)

Igor

Големиот хит на групата „Квин“, „We Are The Champions“ стана „You Are The Champions“ во чест на здравствените работници (ВИДЕО)

Еспресо

ГЛЕДАЛА КАКО МАЈКА Ѝ ГО УБИВА ТАТКО Ѝ: После сè, актерката конечно живее нормален живот

Igor

Остави Коментар

осум + дванаесет =

Слични објави

Ја поврзуваат со Марс: „Крвавата река“ е чудесна, но и опасна (ФОТО)

Еспресо

Селма Блер храбро зборува за својата болест

Igor

Научниците објаснија какви се мажите кои им испраќаат слика од својот полов орган на жените

Igor

Џон Ленон го мразел најпознатиот хит на „Битлси“ (ВИДЕО)

Еспресо

ГОРИ ОД СЕКСИПИЛ: Рада Манојловиќ покажа со што располага, а еве зошто ФАНОВИТЕ се ПОСЕБНО ОДУШЕВЕНИ (ФОТО)

Igor

Повеќето мажи мечтаат за водење љубов на ова место! Одговорот ќе ве изненади

Igor
MacedonianAlbanianBulgarian