МУ ЗЕМАЛЕ СЕ, ГОЛЕМ СРАМ: Холивудски актер ограбен во Белград за време на настап

Холивудскиот актер Џек Димиќ на 20 јуни првпат гостувал во Србија со монодрамата „Еј, животе“ и иако ја наполнил салата со публика, ова искуство нема да го памети по добро.

Во текот на претставата некој од гардеробата му ги украл сите пари, личните документи и мобилниот телефон. Актерот, кој оваа претстава ја одиграл и во Њујорк, Чикаго, Бостон и Лос Анџелес, бил крајно разочаран и иако планирал уште неколку репризи поради интересот на публиката, сега ништо од тоа нема да се случи.

Веднаш била повикана полиција, а актерот бил видно вознемирен што првпат настапува пред својот народ, но исто така првпат е и ограбен за време на настапот.

Полицијата и понатаму ги бара сторителите на ова дело.

Слични објави

После 15 години откриено како Анџелина Џоли го завела Бред Пит: Имала посебна тактика!

Еспресо

ШТО Ѝ Е? Јелена Карлеуша во БОЛНИЧКИ КРЕВЕТ (ФОТО)

Igor

Наоми Кембел и на 50 години се слика гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Македонскиот актер и пејач од самоизолација го објави неговиот најнов спот кој го снимаше во Барселона (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Српската пејачка во секси бикини го покажа своето совршено тело (ФОТО)

Igor

„Плачев во хотел, не можев да се смирам“: Карлеуша за манекенското деби на ќерката (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

5 × три =

Слични објави

Северина е тажна што за Велигден ќе биде без синчето: За него обоив јајца (ВИДЕО)

Еспресо

Девојката која ги пишува најубавите текстови на македонската естрада има нова песна – „Најдоброто“ од Магдалена Ена Цветкоска! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Се омажи ќерката на Ел Чапо, избраникот ѝ е внук на „бароницата на дрогата“

Еспресо

Глупоста не бира: Инфлуенсерка лижеше капак од тоалет школка поради „корона предизвик“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фановите заплакаа: Екипата од серијата „Беверли Хилс“ на емотивен начин се збогуваше со Лук Пери (ВИДЕО)

Igor

Хенри Милер, мудрецот на сексот и неговата муза Бренда Венус

Слободен печат