12.8 C
Скопје
04:34 - 28 септември, 2023

МУ ЗЕМАЛЕ СЕ, ГОЛЕМ СРАМ: Холивудски актер ограбен во Белград за време на настап

Холивудскиот актер Џек Димиќ на 20 јуни првпат гостувал во Србија со монодрамата „Еј, животе“ и иако ја наполнил салата со публика, ова искуство нема да го памети по добро.

Во текот на претставата некој од гардеробата му ги украл сите пари, личните документи и мобилниот телефон. Актерот, кој оваа претстава ја одиграл и во Њујорк, Чикаго, Бостон и Лос Анџелес, бил крајно разочаран и иако планирал уште неколку репризи поради интересот на публиката, сега ништо од тоа нема да се случи.

Веднаш била повикана полиција, а актерот бил видно вознемирен што првпат настапува пред својот народ, но исто така првпат е и ограбен за време на настапот.

Полицијата и понатаму ги бара сторителите на ова дело.

Слични објави

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Еспресо

Филм за турнејата на Тејлор Свифт набргу ќе пристигне во кината во 100 земји

Еспресо

Кои хороскопски знаци лесно го менуваат своето расположение?

Еспресо

„Тој ми е вистинска инспирација“: Партнерката на Кијану Ривс проговори за нивната врска

Еспресо

Џеј Зи, Тимбаленд и Џинувајн победија тужба за авторски права

Еспресо

Поранешната девојка на Канје Вест објасни зошто го променила изгледот: „Мажите повеќе не ме сметаат за привлечна, а тоа ми дава слобода“

Еспресо
Се вчитува....