Александар Ружин, дипломатски советник и нумеролог

Дипломатскиот советник на Владата за економска, социјална и културна соработка со државите на Бенелукс, Александар Ружин, пред само пет години длабоко бил навлезен во нумерологијата.

Тој со комплексни математички операции, собирање, одземање, делење и множење, доаѓа до неверојатно откритие, дека некако бројот 26 значи Господ, што пак значи Тоше Проески, не сфаќаме како, но погледнете и уверете сѐ.

Фото: Принтскрин/Фејсбук

 

Слични објави

Карлеуша се пофали со стомачните мускули: Тијана Дапчевиќ и Јелена Розга се воодушевија! (ФОТО)

Еспресо

Првото интервју на принцот Хари по раѓањето на кралското бебе (ВИДЕО)

Igor

Ги крие од очите на јавноста: Ова се децата на Дарио Миг 21 (ФОТО)

Igor

Време е за роконерол: „Електрични оргазам“ со концерт во Скопје!

Васко Спасоски

Имаат преголеми очекувања: Овие хороскопски знаци избрзуваат во љубовните односи

Еспресо

НЕ МУ ДОАЃА ПАМЕТ: Дарко Лазиќ се враќа на старите навики

Igor

Остави Коментар

четири × 2 =

Слични објави

Алек и Хиларија Болдвин уште еднаш докажаа дека трагедиите не им можат ништо!

Еспресо

ЦЕЛОСНО ИЗОБЛИЧЕНА: Познатата Хурем (35) го уништила лицето со пластични операциии (ФОТО)

Igor

ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША ЗА СИТНА ПАРА: Пејачката се најде на онлајн сајт за продажба!

Igor

Џеј Ло во проблеми – Поради една фотографија ќе мора да плати 150.000 долари

Igor

Лејди Гага и Аријана Гранде објавија нов хит со футуристички спот! (ВИДЕО)

Еспресо

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian