Трик од искусните: Еве како да ја сочувате свежината на лебот

Во текот на пандемијата на коронавирусот, луѓето на сите начини се обидуваат да ја зачуваат свежината на храната колку што е можно подолго за да избегнат чести набавки и метежи на пазарите и во маркетите.

Дали знаете како треба да го чувате лебот? Сè што треба да направите е да ставите едно стапче целер во ќесето со лебот.

Домаќинките што го испробале овој трик велат дека не знаат во што е тајната, но дека лебот навистина ја сочувал својата свежина. Тие откриле и дека целерот не влијаел врз вкусот на лебот.

Слични објави

Тамара Тодевска меѓу шесте силни жени од регионот кои прават промени

Еспресо

Игор Карачиќ на гости во Дојран, а Жељко Самарџиќ му напиша: Рај на земјата, уживај пријателе! (ФОТО)

Васко Спасоски

БЕЗ МАНА СО АНА – Вегански Чизкејк со Јагоди и Ф’стаци (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor

АНА ИВАНОВИЌ го одврза ќесето: Подарок од 2 МИЛИОНИ ЕВРА за брат ѝ

Igor

Викторија Бекам позираше без шминка во бањата, сите се заљубија во нејзините пегички (ФОТО)

Еспресо

Фреди Меркјури доби улица во Лондон

Еспресо

Остави Коментар

3 × 2 =

Слични објави

Како за 5 секунди да проверите дали месото е свежо и квалитетно

Igor

Сопругата на починатиот актер Небојша Глоговац објави фотка од која се кине срцето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Најмладата милијардерка дели Гучи торби и 35.000 долари – Девојките треба да направат само една работа (ФОТО)

Еспресо

Екипата од серијата „Ало Ало“ повторно се собра, а сите очи беа свртени кон хер Флик! (ФОТО)

Слободен Печат

Поранешната жена на Елтон Џон му поднесе тужба 32 години по разводот: Тој денес има маж и две деца

Еспресо

Лејди Гага во танга се шеташе на тераса: Папараците имаа што да „фатат“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски