12.8 C
Скопје
19:24 - 28 февруари, 2024

Руски астролози: Што ги чека хороскопските знаци во февруари

Овен
Хороскопот за февруари 2024 година за овенот предвидува многу изненадувања. Овој месец ќе испадне речиси многу поволен, зависи од способноста да ги контролирате емоциите и да најдете рамнотежа помеѓу потребното и посакуваното. Повеќето претставници на овој знак се способни да комбинираат неколку активности и цели во исто време, ова дава добри шанси да добијат различни придобивки во нивниот личен живот и финансиска сфера. Но, треба да бидете внимателни: некои планови се доста ризични, подобро е да ги одложите до март.

Бик
Почетокот на годината е ветувачки период за Бикот, а тоа се виде уште во месец јануари. Хороскопот за февруари 2024 година предвидува развој во речиси сите области. Веќе на почетокот на месецот многу претставници на знакот ќе добијат корисни идеи, а до крајот на месецот ќе може да се проценат и првите резултати. Се разбира, ова ќе бара работа, но дисциплинираниот Бик е „роден“ за ова. Првата и втората недела од февруари ќе бидат полни со бурни настани во вашиот личен живот, а невенчаните бикови ќе добијат шанса да стапат во брак. Во февруари ѕвездите промовираат отворање на нови депозити, инвестиции и други финансиски вложувања со цел долгорочна добивка. Ризиците се очекува да бидат ниски, и нема потреба да се грижите за загуби.

Близнаци
Во февруари Близнаците ќе бидат бомбардирани со информации. Ќе се јавуваат, ќе пишуваат пораки, ќе инсистираат на лични средби… Високата социјална активност брзо ќе вроди со плод. Близнаците ќе почнат да промовираат проекти, да потпишуваат договори и да склучуваат профитабилни зделки. Астролозите препорачуваат да ја замените воздушестата леснотија својствена за овој знак со сериозен и избалансиран пристап. На крајот на краиштата, во деловните кругови е несоодветно да се покажува несериозност. Што се однесува до љубовта, честите присуства во социјална средина ќе ги направат новите познанства подостапни, а изборот поширок. Вреди да ја искористите ситуацијата за да ја пронајдете вашата личност за партнер/ка.

Рак
Третирајте го секој предизвик како тест на силата во месец февруари. Ако не се откажете сега, судбината ќе ви приреди пријатно изненадување. На самиот почеток на февруари 2024 година, многу е важно раковите јасно да ги дефинираат своите цели. Без да го направите ова, ќе станете збунети и ќе почнете да брзате и тоа расплинувајќи се на различни страни. Најлесно ќе ви биде да ја изберете главната насока на движење на 1-2 февруари, во деновите кога Месечината е во знакот Риби. Не плашете се ако работите тргнат наопаку на почетокот. Со текот на времето, ситуацијата ќе се среди и ќе можете без голем напор да го добиете она за што долго сонувавте.

Лав
Отворете се за нешто ново, непознато. Дозволете промените да влезат во вашиот живот. Во деновите на растечката Месечина ќе ви биде тешко да донесете важни одлуки и да одолеете на притисокот. Сепак, обидете се да најдете сила во себе да се справите со околностите, во спротивно ризикувате да влезете во непријатна ситуација. Обратете се до старите пријатели за поддршка. Сега тие доброволно ќе ви пружат и психолошка и материјална помош. Благодарение на влијанието на Јупитер, Сонцето и Месечината, првите десет дена од февруари ќе бидат полни со возбудливи настани. Сепак, неповолната локација на Марс во знакот Риби го предупредува Лавот да не прави непромислени дејствија и да не се впушта во авантури. На 8 и 9 февруари може да имате конфликт со роднина. Не користете повишен глас и избегнувајте остри изјави.

Девица
Главната задача на родените во знакот девица за февруари 2024 година е да не заборават дека дипломатијата е клучот за успехот во секој бизнис, а суптилната уметност на компромис може да се научи. Девиците во февруари 2024 година може да се соочат со потребата да покажат флексибилност, што не е типично за земниот знак. Клучот за успехот во последниот месец од зимата е сфаќањето на новите работи, а на девиците не им е рамен никој во способноста за учење. Што се однесува до љубовта, нештата ќе тргнат добро после 10 февруари. Веќе од 12 февруари ќе дојдете под позитивното влијание на Венера, а тука ќе се зголеми веројатноста да добиете интересни покани за заеднички патувања, одење во кино, кафулиња и други места за забава. Не се откажувајте од задоволството, бидејќи вашата привлечност ќе биде особено силна до 21 февруари.

Вага
Заштедете ја вашата енергија за релаксација! Февруари ќе бара напорна работа од Вагата, која најмногу е насочена кон работи од личниот живот. Внимавајте – состојбата на умот и односите со саканите ќе бидат овој месец од многу голема вредност за долгорочна добивка. Може да постигнете феноменални резултати на работното место доколку се однесувате доследно и разумно, на што Сатурн повикува во периодот од 10 до 20 февруари. Пресметајте го секој чекор однапред. Избегнувајте преземање ризици. Ако гласовите на умот и срцето не се поклопуваат, слушајте го првото, бидејќи интуицијата ќе биде слаба овој месец. На љубовен план, може да биде тензично во првата и дел од втората недела, а по 11-ти можете да ставите крај на споровите и да ги измазнете недоразбирањата. Втората половина на февруари е погодна за уживање, авантури, љубовни романси и семејни одмори.

Скорпија
Пополнете го вашиот живот со интереси! Во февруари професионалните и животните способности на Скорпиите не само што ќе добијат храна за развој, туку и ќе ве одведат до нови височини. Отфрлете се што не предизвикува ваш интерес. Месечината ветува дека ќе биде богата со возбудливи задачи за интелектот и интересни загатки на судбината. Вашата самодоверба ќе се зголеми благодарение на вашите таленти и заслужените победи. Сатурн, кој влијае на Скорпиите од 1 до 10 февруари, предупредува на прекумерна доминација над партнерот, што повеќе важи за претставниците на овој знак кои се во стабилни врски. Вториот покровител на Скорпиите, Плутон, нема да ве остави без поддршка од 1 до 9 февруари, ветувајќи ви финансиски успех.

Стрелец
Станете вистински победник! Работниот и интелектуалниот интензитет на февруари ќе го принудат стрелецот да покаже чудо на ефикасност. Не е чудно што до крајот на месецот ќе можете да здивнете и да ги пресметате можните приходи. На деловните познанства воспоставени во текот на февруари треба да им дадете предност. Ќе почнете да зрачите со самодоверба и оптимизам во периодот од 12 до 21 февруари, кој ќе биде под поволно влијание на Меркур. Не е изненадувачки што можете лесно да ги убедите другите во што било и лесно да ги победите вашите противници. Сепак, не ги игнорирајте мислењата што се разликуваат од вашите, со нив може да ги решите старите проблеми. Од 11-ти ќе има можност да се посвети поголемо внимание на интимната сфера. Експериментите кои откриваат сензуалност ќе бидат најпродуктивни за оние стрелци кои имаат постојан партнер.

Јарец
Јарците ќе го вкусат рајот во месец февруари! Познати по својата стабилност и цврсто воспоставени вредности и непоколебливи внатрешни константи, јарците сега ќе се здобијат со динамика на неверојатни промени. Причината за тоа е истовременото пристигнување на две планети во зодијачкото поле на Јарецот. Додека Марс се залага за нови работни успеси, Венера ќе влече кон уживања во личниот живот. Искористете го нивното силно влијание! Венера ве повикува да го диверзифицирате вашето досадно секојдневие, што го активира вашиот знак во периодот од 1 до 11 февруари. Започнете да присуствувате на разни културни и забавни настани, изложби, театарски претстави и многу повеќе. Ако имате креативни вештини, учествувајте во натпревар за таленти.

Водолија
Среќа за храбрите! Ризикот и храброста се оправдани ако има кон што да се стремиме. Поддршката од ѕвездите ќе им помогне на водолиите да ги извршат своите најхрабри обврски во февруари, но треба однапред да се подготват за сериозни чекори. Преместувањето на акцентот во деловната сфера го загрозува личниот живот со недостаток на соодветно внимание, така што тука има смисла да се потпрете на семејството, партнерот/ката и пријателите. Во втората половина на месецот, Ве очекуваат многу интересни настани, средби и состаноци. На секоја задача во овие денови пристапете креативно. Колку сте покреативни, толку побрзо ќе решите сè. Кон крајот на месецот, не треба да носите радикални одлуки на љубовен план, особено ако тие се диктирани од прекумерна раздразливост.

Риби
Бидете повнимателни на деталите! Генерално, февруари ќе биде поволен за Рибите доколку навреме се занимавате со навидум неважни ситници. Не треба да дозволите судбината да го тргне својот прст за да се уверите од сопственото искуство дека поговорката е исправна: „ѓаволот е во деталите“. Не седете со скрстени раце во периодот од 1 до 10 февруари. Марс, формирајќи поволен аспект за вашиот знак, ве поттикнува да покажете решителност и храброст. Покрај тоа, не треба да размислувате за секој чекор што го правите. Наместо тоа, делувајте импулсивно. Доволно чудно, но токму оваа стратегија ќе ве доведе до долгоочекуваниот успех. Во периодот од 11 до 20 февруари, Венера ве поттикнува да се прилагодите на позитивното расположение, кое благотворно влијае на вас. Барајте го доброто во се што ви се случува. Во никој случај не треба да се враќате назад и да истражувате во минатото, во спротивно ќе се заглавите во негативни спомени, ќе ја изгубите мотивацијата и ќе се најдете целосно дезориентирани.

Слични објави

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо

Цеца ја поддржа Бресквица: Ѝ држам среќа да победи, таа е преслатка

Еспресо
Се вчитува....