12.8 C
Скопје
22:04 - 27 февруари, 2024

Холивуд во шок: Се самоуби сопругата на прочуениот продуцент, скокнала од балкон од хотел

Изабел Томас, сопруга на холивудскиот продуцент Бредли Томас, извршила самоубиство, потврди Канцеларијата за медицински преглед во Лос Анџелес.

Таа имаше само 39 години, а во понеделникот на 29 јануари скокна од хотелот „Анџелено“.

Градските власти како причина за смртта го наведоа самоубиството или повеќекратните трауматски повреди предизвикани од скокот.

Полицијата во Лос Анџелес изјави за Дејли Меил дека одговорила на повикот за мртва жена пронајдена во хотелски базен.

Отпрвин, сведоците рекоа дека таа скокнала од покривот на хотелот, но ТМЗ пишува дека инспекторите утврдиле дека Изабел скокнала од тераса на еден од повисоките катови. Медиумите јавуваат дека не е пронајдено проштално писмо, но полицијата не ја потврди оваа информација.

Бредли Томас, кој е еден од продуцентите на Killers of the Flower Moon, кој неодамна доби 10 номинации за Оскар, е во брак со Изабел од 2018 година, а парот има две мали деца.

Долги години Бредли е продуцент на голем број познати филмски наслови како Dumb and Dumber, There’s Something About Mary, All the Money in the World, Triangle of Sadness и други.

 

 

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....