31.8 C
Скопје
20:06 - 22 јули, 2024

Неделен хороскоп (од 8 до 14 јули): Возбудлива вест за Стрелците, страст за Близнаците, магнетска привлечност за Лавовите…

ОВЕН: СО МОЌТА НА ВЕНЕРА!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: Понеделник!
Драг Овен, оваа недела конечно – по мачен период во однос на чувствата – планетата Венера ќе направи поволен транзит за вашиот знак: љубовта повторно ќе ви се насмевне! Состаноците ќе бидат фаворизирани за слободните, исто така благодарение на убавиот Меркур кој ќе им помогне на меѓучовечките односи. Среќна Mесечина ќе ви се насмевне во понеделник и вторник. Месечината во опозиција, пак, ќе донесе мала нервоза за време на викендот.

БИК: ВЕНЕРА НЕПОВОЛНА
Среќен ден во неделата според ѕвездите: Среда!
Драг Бик, за жал оваа недела – почнувајќи од петок – планетата Венера ќе влезе во знакот „непријател“ на Лав, внесувајќи одредена тензија во вашиот љубовен живот. Доколку има нешто за што би сакале да разговарате со партнерот, подобро е да ги искористите деновите среда и четврток, кога ќе имате поволна Месечина за да го олесните дијалогот. Малку повеќе стрес на работа, особено во првиот дел од неделата.

БЛИЗНАЦИ: ДА ЖИВЕЕ ЉУБОВТА!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: Сабота!
Драги Близнаци, од петок планетата Венера повторно ќе биде активна во ваша корист, подготвена да ви даде многу среќа во областа на чувствата! Втората половина на јули ќе биде дефинитивно страсна. Добри вести ве очекуваат и на работа благодарение на наклонетоста на Меркур и Јупитер. Некои неочекувани настани може да ве изненадат во среда и четврток. Среќна Месечина за време на викендот.

РАК: ЗАЦВРСТУВАЊЕ НА ВРСКАТА
Среќен ден во неделата според ѕвездите: четврток!
Драг Рак, Венера ќе остане да го поддржува вашиот знак до петок, откако ви донесе убава романса. Сепак, не грижете се: нејзиното корисно влијание ќе продолжи да ја штити вашата љубов уште долго време. Најсреќните денови во неделата, со убава поволна Месечина, ќе бидат среда и четврток. За време на викендот, сепак, на вашето небо ќе светне нервозна Месечина…

ЛАВ: ДОБРЕДОЈДЕ ВЕНЕРА!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: Понеделник!
Драг Лав, планетата Венера оваа недела ќе го остави знакот Рак за да се пресели во вашиот заедно со Меркур: почнувајќи од петок ќе започне суперсреќен период, како во професионалната, така и во сентименталната сфера! Ќе ви биде тешко да ви се каже „не“, без разлика дали е личноста која ви чука во срцето или шефот во канцеларија… ќе бидете навистина неодоливи! Понатаму, помеѓу понеделник и вторник, ќе имате и убава среќна Месечина на ваша страна.

ДЕВИЦА: МАЛКУ ПОВЕЌЕ СТРЕС…
Среќен ден во неделата според ѕвездите: Среда!
Драга Девица, до петок може да сметате на убавата Венера која делува во ваша корист, која ќе ви донесе поддршка и блискост на посебна личност. И можеби ќе ви треба, бидејќи за жал нема да има недостаток на причини за стрес: неповолните Јупитер и Сатурн во опозиција продолжуваат да ги преиспитуваат вашите слаби точки и може да се чувствувате малку преоптоварени… Искористете ги деновите на Месечината во конјункција – среда и четврток, да си посветите време само на себе!

ВАГА: ДОБРА ВЕСТ!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: петок!
Драги Ваги, конечно почнувајќи од петок планетата Венера повеќе нема да биде неповолна за вашиот знак, туку ќе се врати на ваша страна! Доколку во последниот период се појавија тензии и недоразбирања со партнерот, сега повторно ќе можете да најдете разбирање. Суперромантично ќе биде за викендот, кога ќе ја имате и Месечината во конјункција. Можни добри вести на работното место помеѓу понеделник и вторник.

СКОРПИЈА: ВЕНЕРА ВИ ГО СВРТИ ГРБОТ
Среќен ден во неделата според ѕвездите: Среда!
Драга Шкорпија, за жал оваа недела Венера ќе ви го заврти грбот: почнувајќи од петок, планетата на љубовта би можела да ви донесе тешко време и да внесе недоразбирања и расправии во вашиот живот во пар. Меркур, исто така неповолен, ризикува да донесе уште некои компликации дури и на работното место, додека противењето на Марс ве прави да се чувствувате под стрес и лути. Искористете ја прекрасната Месечина помеѓу среда и четврток за да си пружите малку релаксација!

СТРЕЛЕЦ: ВОЗБУДЛИВА ВЕСТ
Среќен ден во неделата според ѕвездите: Сабота!
Драг Стрелец, почнувајќи од петок влегувањето на Венера во знакот „пријател“ на Лав ќе ви донесе неколку „возбудливи“ вести во делот на чувствата… Доколку сте слободни, би можеле да запознаете некој посебен, додека паровите ќе се чувствуваат поблиски (и пострасно) од кога било! Викендот особено ќе биде посветен на љубовта. Само внимавајте на нервозна Месечина на работа во среда и четврток.

ЈАРЕЦ: СПОКОЈСТВОТО СЕ ВРАТИ!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: Среда!
Драг Јарец, оваа недела ве очекуваат добри вести: конечно, почнувајќи од петок, планетата Венера повеќе нема да биде во опозиција со вашиот знак! Ако првиот дел од јули беше прилично комплициран кога станува збор за чувствата, сега – малку по малку – ќе најдете малку спокојство, без разлика дали сте сами или сте во врска… Среќна Месечина во среда и четврток.

ВОДОЛИЈА: КОМПЛИКАЦИИ
Среќен ден во неделата според ѕвездите: Недела!
Драга Водолија, за жал оваа недела – почнувајќи од петок – планетата Венера ќе стигне до Меркур наспроти вашиот знак. Втората половина на јули би можела да донесе уште некои компликации, како во приватниот, така и во професионалниот живот. Некои од вас можеби ќе посакаат да го преиспитаат патот на чувствата по кој одат веќе некое време… Лоши денови: понеделник и вторник. „Да“ денови: сабота и недела.

РИБИ: ВЕРУВАЈТЕ!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: Понеделник!
Драги Риби, доколку спроведувате проект кој ви е при срце, не се откажувајте пред препреките на кои ќе наидете на вашиот пат и пред се не губете верба во себе: во централниот дел во неделата некој неочекуван настан може да ве вознемири, но вие продолжите како и секогаш, сигурни во она во што верувате. Марс ќе ви ја даде вистинската енергија за да го направите тоа, додека Сатурн ќе ви помогне да го револуционирате она што не функционира.

Викенд среќлии: Три хорокопски знаци ќе се стопат од радост на 6 и 7 јули

Слични објави

(Видео) Ја покажа својата витка линија и стомачните: Николина Пишек заводлива во бело минијатурно бикини

Еспресо

(Видео) Исплива интимна снимка од Јована Јеремиќ и нејзиниот партнер: Не можат да ги тргнат рацете еден од друг

Еспресо

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо
Се вчитува....