4.8 C
Скопје
16:02 - 3 декември, 2023

Неделен хороскоп (15 до 21 август): Одлична недела за Лавовите, добри вести за Биковите, голема среќа за Овните…

Оваа недела планетата Марс ќе влезе во знакот Близнаци, тоа ќе биде многу долг транзит кој ќе трае до крајот на годината и ќе им даде многу енергија на сите воздушни знаци и не само на нив… А вие, во кој знак те родени? Дознајте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела!

Овен: среќна недела!
Драг Овен, уште една недела со голема среќа за вашиот знак! Понеделник и вторник убава Месечина ќе ви донесе добри вести. Понатаму, од сабота планетата Марс ќе изврши поволен транзит, кој ќе ви даде голема физичка сила и енергија во наредните недели. Што се однесува до работата, можете слободно да уживате во август: Јупитер, во меѓувреме, работи за вашиот успех!

Бик: добри вести на пат!
Драг Бик, за жал оваа недела може да има уште некои конфликти во вашиот живот во пар, на кои ќе им се спротивстави Венера во неповолна положба. За да побарате дијалог и средба со вашиот партнер, фокусирајте се на месечевите денови -среда, четврток и петок. Добра вест, сепак, на работниот фронт, фаворизирана од планетата Меркур: наскоро ќе пристигнат добри вести!

Близнаци: добредојде Марс!
Драги Близнаци, оваа недела планетата Марс ќе влезе во вашиот знак: тоа ќе биде многу долг транзит, кој ќе трае до крајот на 2022 година и ќе ви даде сила и енергија на вистински борец! Ова е навистина среќна година за вашиот знак и добрата вест нема долго да ја чекате. Љубовта ви се насмевнува благодарение на прекрасната Венера во поволен аспект, која заедно со Месечината во спој ќе ви овозможи одлучувачки викенд.

Рак: клима на неизвесност …
Драг Рак, во последниот период моравте многу да се преиспитувате, особено на полето на работа. Оваа клима на неизвесност, за жал, ќе трае до есен, но во меѓувреме веќе може да добиете некои охрабрувачки вести благодарение на убавиот Меркур. Најсреќните денови во неделата ќе бидат среда, четврток и петок. Нервозна Месечина, сепак, помеѓу понеделник и вторник.

Лав: одлично!
Драг Лав, Венера продолжува да блеска во спој со вашиот знак, подготвена да ви подари незаборавни емоции на љубовен план! Понатаму, почнувајќи од сабота, планетата Марс ќе престане да ви пречи и ќе се врати да ви се насмевнува, подготвена да ви ја гарантира енергијата и решителноста на вистинска лавица до крајот на годината! Пазете се од неповолната Месечина помеѓу среда и петок.

Девица: Марс ви го врти грбот 
Драга Девица, за жал оваа недела планетата Марс ќе престане да делува во ваша корист и ќе ви го сврти грбот. Од сега до крајот на годината (за жал, ова е особено долг транзит) може да се чувствувате повеќе уморни од вообичаено или да имате недостаток на енергија. За среќа, можете да сметате на поддршката на Меркур, кој во наредните недели ќе ви даде возбудливи средби и многу убави можности кои треба да ги преземете во лет.

Вага: Марс се грижи за вас!
Драги Ваги, вашата недела не се отвора најдобро: за жал, во понеделник и вторник ќе мора да го издржите противењето на Месечината, што може да ви донесе малку лошо расположение. Среќна месечина, пак, помеѓу сабота и недела, кога и планетата Марс ќе биде активна во ваша корист. Во наредните месеци ве очекува убаво засилување на енергијата што ќе ви помогне да се чувствувате похрабри и посигурни.

Шкорпија: Месечина во опозиција
Драга Шкорпија, оваа недела ќе мора да издржите три дена од Месечината во опозиција, среда, четврток и петок, кога може да се чувствувате многу нервозни и нерасположени. За среќа, почнувајќи од сабота ве очекуваат добри вести: планетата Марс ќе се пресели во знакот на Близнаци и повеќе нема да биде во опозиција! Ве очекува убаво обновување на енергијата, во пресрет на есента.

Стрелец: Марс во опозиција
Драг Стрелец, за жал оваа недела – почнувајќи од сабота – планетата Марс ќе дојде во опозиција со вашиот знак и ќе остане таму до крајот на годината! Спротивставувањето на оваа планета предизвикува замор, раздразливост и одредена количина на агресија. Сите работи што сигурно не би ви требале! За среќа, во меѓувреме можете да сметате на поддршката на Венера: планетата на љубовта ќе знае да ви ги заслади деновите.

Јарец: каков напор!
Драг Јарец, вашиот знак минува низ напорен период, во кој ќе биде важно да одвоите време за да го метаболизирате сето она што се случувало во првиот дел од годината и да започнете одново во есента, стапнувајќи со „десна нога“. Всушност, есента ќе ви донесе добри вести, но дотогаш ќе треба да почекате и да се задоволите со малите позитивни сигнали кои ги нуди планетата Меркур. Нервозни денови: понеделник и вторник.

Водолија: љубовни проблеми 
Драга Водолија, за жал, спротивставувањето на Венера почнува да се чувствува: нема да биде лесно да се најдат точки за средба со партнерот и, колку и да сакате да избегнете дискусии, ќе биде тешко да избегнете конфронтација. Обложувајте се во деновите сабота и недела, кога ќе имате прекрасна Месечина на ваша страна, а исто така планетата Марс ќе ви се врати да ви се насмевне, давајќи ви убава позитивна енергија. Релаксирани денови: среда и четврток.

Риби: почестете се со малку релаксација!
Драги Риби, не е лесно време во однос на работата и врските: спротивставувањето на Меркур создава недоразбирања и не помага да се реализираат состаноците и проектите. Не грижете се многу, во септември ве очекува убаво закрепнување! Почнувајќи од сабота, планетата Марс ќе заземе неповолна позиција за вашиот знак што би можело да ве натера да чувствувате поголем стрес и напнатост… Ако можете, дајте си малку опуштање!

Слични објави

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Шизофренија

Еспресо

(Видео) Дино Мерлин напишал три песни за новиот албум на Здравко Чолиќ: Отсекогаш се дружев со сараевскиот народ

Еспресо

(Видео) Марија Шерифовиќ: Мразам поделби, баба ми се молеше на Исус, а дедо ми беше муслиман

Еспресо

Британците реагираа на новите напади врз Кејт Мидлтон: „Колку повеќе Меган ја напаѓа Кејт, толку нејзината популарност сè повеќе расте“

Еспресо

„Целиот живот ми помина низ глава, не се плашев“: Калина Ковачевиќ ја опишува клиничката смрт и нејзината борба за живот

Еспресо

(Фото) Аца Пејовиќ е кум на Александра Пријовиќ, но не е само тој: Еве која кошаркарска ѕвезда ги венчаваше Прија и Филип

Еспресо
Се вчитува....