18.8 C
Скопје
20:26 - 5 октомври, 2022

Бразилската манекенка Алесандра Амборзио лудо се забавуваше на концертот на Сека Алексиќ во Будва

Бразилската манекенка Алесандра Амбросио (41) летува во Црна Гора. Таа и нејзините пријатели присуствувале на концертот на Сека Алексиќ во дискотека во Будва.

Сите биле изненадени кога во клубот се појавила Алесандра, па дури и самата Сека.

„Алесандра престојува во Црна Гора со своите пријателки. Бидејќи го сака Балканот и енергијата на нашиот народ, таа изрази желба да излезе со пријателките. Тие ѝ предложиле да одат на настапот на Сека Алексиќ“, открил неименуван извор близок до пејачката, кој додал дека Алесандра е воодушевена од Сека и дека највеќе и се допаднала нејзината песна „Аспирин“.

„Алесандра беше воодушевена од енергијата на Сека, дури ја спореди со девојка од Бразил. Најмногу и се допадна песната „Аспирин“ и остана до крајот на настапот за да се запознаат.

Алесандра на своето стори на Инстаграм сподели и видеа од настапот на Сека.

„Ти благодарам Сека за прекрасно поминатото време во Црна Гора!“, напиша манекенката покрај нивната заедничка фотографија.

Алесандра летува во Будва, а престојувала во хотел со пет ѕвезди заедно со нејзините деца, 14-годишната Ања Луиз и четири години помладиот Ноа Феникс.

Слични објави

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо
Се вчитува....