18.8 C
Скопје
21:24 - 5 октомври, 2022

Астро прогноза за сабота, 13 август

Овен

Можете да очекувате некој да ви бара позајмица. На професионално поле, вашите соработници ќе ве поддржат, но не се сите искрени. Добро ќе соработувате со некоја Вага. На емотивно поле, доколку се впуштите во конкретно зближување со личност која ви се допаѓа, ќе имате завиден резултат.

Бик

Тимското работење многу ве исцрпи во изминатите денови, па затоа денешниот ден ќе ви биде мошне релаксиран. Ќе уживате во соработката со луѓе кои не се напорни и премногу амбициозни и кои не сакаат по секоја цена да се стават себеси во прв план. И на емотивно поле, ќе воздивнете, проблемите со саканата личност се зад вас.

Близнаци

Мали несогласувања, но сѐ ќе се реши на добро. Не заборавајте да најдете рамнотежа помеѓу работата и љубовта. На работното место ќе имате потреба од поголема комуникација со колегите. На емотивно поле, во љубовта ве очекува успех, па доколку сте сингл, не останувајте дома. Ќе го прифатите додворувањето на една личност.

Рак

Главната работа преку денот е посветеноста на приватната работа. Ќе бидете многу темпераментни, динамични, многу доминантни во денешниот работен ден. Денес вашата љубовна дилема ќе исчезне, а вие ќе го пронајдете потребниот одговор. Ќе почнете повеќе да го почитувате партнерот, но, и тој вас.

Лав

Бидете поотворени, понекогаш е потребно да го кренете гласот за некој да сфати дека треба да ве почитува. На тој начин полесно ќе најдете решение за вашите проблеми. Слободните ќе копнеат по интимност во претстојниот период, дури и ќе фантазираат дека се со оној кого го посакуваат. Во љубовта знаете како да создадете интимна атмосфера.

Девица

Парите ќе ви бидат неопходни, и тоа за да ги вратите долговите. Поради долговите се чувствувате многу лошо. Партнерот е некој кој може да ви помогне во ваквите ситуации. Напнати сте, нерасположени и тоа се одразува и на вашиот живот, но и на односот со саканата личност. Работата, исто така, трпи..

Вага

На емотивно поле, со некои ваши барања само повеќе ќе ја оптоварите саканата личност. Избрзувате со одлуките и затоа правите грешки. Вашата финансиска состојба ќе изгледа многу ветувачки, но вие самите ќе согледате слабости што треба да се отстранат. Ќе правите добри деловни комбинации надвор од градот во кој се наоѓате.

Скорпија

Престанете да ги намалувате вашите љубовни критериуми, заслужувате многу. Ако нешто сакате, вие и го добивате. Веселото расположение ќе биде ваш заштитен знак. Додека сите ќе чекаат бурата да одмине, вие ќе бидете расположени и полетни. Партнерот одеднаш ве опсипува со многу нежности и внимание. Ќе бидете среќни.

Стрелец

Вашата искреност ќе ви помогне да избегнете некој проблем. Бидете свои, но обидете се да им одолеете на искушенијата. На работното место ќе ги покажете социјалните вештини, а денешните разговори ќе ви отворат многу врати. Задоволни сте од вашиот љубовен статус.

Јарец

На емотивно поле, би било попаметно повнимателно да слушнете што ви предлага саканата личност. Ќе утврдите дека е во право. На професионално поле, дозволете им на другите да ви објаснат доколку нешто не ви е јасно. Вашата работа е да работите и да не дозволувате другите да ве понижуваат поради нивното незнаење или завист.

Водолија

Ви се отвора голема врата за напредок и заработувачка. Денес јасно ќе видите што има пред вас. Клучот кон секоја врата ќе биде во вашите раце. Користете ги приликите за да запознаете лица на висока позиција, кои можат да ви помогнат да си ги постигнете целите. Не ги избегнувајте вечерните излегувања и дружења.

Риби

Подготвени сте за патување. Одите во странство за да реализирате добра работа. Ќе имате одличен однос со жена родена во знакот на Бик и со маж роден во знакот на Скорпија. Саканата личност ќе ви ги покаже вистинските емоции. Досега беше мистериозна, а вие бевте во дилема дали воопшто има чувства кон вас.

Слични објави

Хари и Меган во конфликт со Нетфликс: Во паника се, сакаат да отстранат делови од документарецот

еспресо

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо
Се вчитува....