13.8 C
Скопје
23:48 - 29 мај, 2024

Личниот живот им „пука“: Три хороскопски знаци наскоро ќе ја изгубат љубовта

Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот, кои во блиска иднина можеби ќе останат без својот партнер/ка. Тие ризикуваат да ги прекинат односите со саканите. На некој ќе му биде мило што ќе се ослободи, а некој ќе страда.

Еве кои се на астролистата.

Рак

Неодамна можеби сте имале заладени односи со партнерот/партнерката, но секој од вас го криел своето незадоволство за да не дојде до нова караница. Може да се случи некоја ситуација која ќе ве доведе до големи емоции, а потоа нема да може да ги избегнете страстите. Сепак, конеќно ќе сфатите дека врска не се гради само на сексуално ниво, и дека сте премногу различни луѓе, па затоа е подобро да тргнете секој по својот пат.

Вага

За Вагите работата е најчесто приоритет. Поради ова, вашиот партнер/ка може да страда, бидејќи таа не го добива вашето внимание, љубов и грижа. Треба да направите избор – или кариера или личен живот. И постои ризик да го изберете првото. Ако е така, тогаш навистина имате одлична професионална иднина, но не и -барем сега – денови за партнер/ка кој/а најпосле ќе крене раце од вас.

Шкорпија

Поради својата жестока природа, Скорпиите често ги отфрлаат чувствата на другите луѓе. Судбината ви дава шанса да станете среќен семеен човек, но вие расипувате се поради некои бубачки во главата. Треба да се ослободите од штетниците и конечно да разберете што навистина сакате. Во спротивно, партнерот ќе одлучи наместо вас, а неговата одлука можеби нема да ви се допадне.

Како земјотрес: Три хороскопски знаци ги чекаат големи промени на крајот на април

 

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....