14:01 - 19 април, 2024

Астропрогноза за петок, 22 март: Рибите ќе најдат љубов, а Бикот ќе ги промени плановите

Овен

Овенот треба да внимава не само на своите, туку и на туѓите чувства. Ако ги ставите вашите во преден план, а игнорирајќи ги туѓите, тогаш ризикувате долго да се скарате со саканите.

Бик

Ќе ја започнете фазата на трансформација. Тоа значи дека можете да ги промените вашите цели и планови и да гледате на некои ситуации поинаку. Бидете внимателни со новите луѓе, тие можат да бидат штетни за вас.

Близнаци

Петок лесно и брзо ќе помине за вас, бидејќи на овој ден работата ќе застане во втор план, а комуникацијата со луѓето, особено со колегите, ќе биде на прво место.

Рак

Овој ден поминете го дома, па ќе можете да избегнете стресни ситуации. Вашиот дом е ваша заштита, ваша мала оаза. Само таму можете да се чувствувате сигурни и спокојни.

Лав

Денес Лавовите ќе привлечат нови луѓе кон себе. Многу сте харизматични, забавни и весели, па ќе стекнете нови пријатели, а можеби и нова љубов.

Девица

Девиците овој ден треба да го посветат на решавање на работните прашања. Завршете ги сите обврски за да можете мирно да се одморите за викенд и да не се грижите за ништо. Може да имате и пријатен разговор со претпоставените.

Вага

Вагите треба да продолжат да експериментираат. Само така ќе ја постигнете целта. Барајте различни начини и не заборавајте на инспирацијата. Не чекајте музата да дојде кај вас, побарајте ја сами.

Шкорпија

Овој ден можете да го поминете како што сакате. Можете да останете дома или да одите на прошетка со пријателите. Во принцип, петок ќе биде многу поволен за вас.

Стрелец

Вашата веселост ќе биде на врвот, па можете смело да тргнете во авантури. Не седете дома на овој ден, бидејќи ризикувате да ја изгубите шансата да се забавувате.

Јарец

Успехот тропа на вашата врата. Тоа ќе биде поврзано со деловната сфера. Ако долго време сакате да отворите сопствен бизнис, сега е време да го направите тоа. Побарајте поддршка од истомисленици и одете напред.

Водолија

Споделете ги вашите мисли и идеи со другите. Можеби меѓу нив ќе има луѓе кои ќе сакаат да ви помогнат и да ве приближат до вашиот сон. Прифатете ја нивната помош и совет со благодарност.

Риби

Денес може да се чувствувате особено инспирирани и романтични. Ова ќе ви овозможи да се поврзете со луѓето, па дури и да ја пронајдете вашата љубов.

Очи в очи: Два хороскопски знаци ќе се соочат со своите непријатели до крајот на неделата

Слични објави

(Фото) На една рака носи 18.000 евра: Александра не штедела на себе, сите гледале во овој скап детаљ

Еспресо

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо
Се вчитува....