20.8 C
Скопје
06:40 - 24 септември, 2023

Астро прогноза за петок, 25 август

Овен

Овој ден ќе ви донесе конфликти и на работа и дома. Од вас се бара да покажете трпение и да ги задржите негативните емоции за себе. Не бидете како темпирана бомба, советуваат астролозите.

Бик

Бикот треба да размислува за иднината. Започнете да штедите пари сега или инвестирајте ги во некои ветувачки проекти. Нема потреба да трошите сè до последниот денар.

Близнаци

Близнаците треба што повеќе да комуницираат со луѓето и да создаваат нови познанства. Меѓу големиот број луѓе можете да ги најдете оние кои ќе чекорат рака под рака со вас по патот на кариерата или личниот живот.

Рак

Раковите може да имаат здравствени проблеми. Не ги игнорирајте сигналите на вашето тело. Исто така, посетете го вашиот лекар ако нешто навистина ве мачи.

Лав

Вашата инспирација ќе биде на својот врв денес, што значи дека можете да се справите со сите итни работи, па дури и да посветите време на вашето хоби. Уживајте во овој ден.

Девица

Во петок треба да бидете со семејството. Кажете им како помина вашата недела и слушајте ги. Зафатете се за некој заеднички интерес што ќе ве зближи.

Вага

Вагите не треба да се плашат да го кажат своето мислење за одредени прашања. Всушност, често ве слушаат затоа што ви веруваат. Со тоа што ќе го искажете својот став за некое прашање, можете само да помогнете.

Шкорпија

Скорпиите треба да ги заштитат своите пари денес. Прво, не правете големи купувања и не инвестирајте. И второ, чувајте го паричникот кај вас, бидејќи крадците можат да станат поактивни.

Стрелец

Слободните Стрелци можат да ја дочекаат судбинската љубов на овој ден, но семејните Стрелци можат да достигнат ново ниво во врската. Некои претставници на овој хороскопски знак може да дознаат за принова во семејството.

Јарец

Јарците може да добијат интересна понуда за работа. Ќе ви се отворат нови хоризонти. Вашата заработка ќе биде најмалку двојно поголема.

Водолија

Водолиите, како и Раковите, треба да внимаваат на своето здравје. Вклучете се во спортски и духовни практики за релаксација. Зајакнувајте го имунитетот.

Риби

На овој ден Рибите ќе блеснат со своите креативни идеи. Шефовите можат да ги поддржат, па слободно понудете ги вашите размислувања. Не плашете се да експериментирате.

Четири хороскопски знаци ќе се сретнат со својата вистинска љубов во септември

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

Марина Абрамовиќ доби покана од Зеленски да биде амбасадор на Украина

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 23 септември

Еспресо
Се вчитува....