1.8 C
Скопје
22:58 - 29 март, 2023

Астро прогноза за вторник, 17 јануари

ОВЕН

На 17 јануари Овните треба да бидат внимателни со своите изјави. Ќе биде важно не само што ќе кажете, туку и во кое друштво и каде нешто ќе кажете.

БИК

На 17 јануари Биковите ќе мора да се откажат од своите принципи. И ако навистина го направат тоа, наскоро ќе можат да жнеат големи победи.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците можат да имаат многу нови грижи денес. Ѕвездите ве советуваат да ја споделите комплицираната ситуација со своите лојални соработници или пријатели, во спротивно ризикувате да направите голема грешка за која ќе се каете долго време.

РАК

На 17 јануари Раковите ќе мора темелно да ги преиспитаат своите планови, велат ѕвездите. И тие предупредуваат: можеби ќе треба да превртите сè наопаку за да испадне како што треба.

ЛАВ

На 17 јануари Лавовите може да имаат шанса да променат нешто во животот и тоа радикално. Ѕвездите советуваат да не се плашите од сопствените амбиции денес.

ДЕВИЦА

На 17 јануари Девицата ќе треба да внимава на другите. Можеби покрај вас се појавил некој кој може да ви го промени животот, велат ѕвездите. Затоа, осветете му време и внимание.

ВАГА

На 17 јануари на Вагите ќе им треба нечиј непристрасен поглед на она што се случува, велат ѕвездите. И тие ве предупредуваат: ако овој вторник се потпрете исклучиво на вашите чувства, можете да направите грешка.

СКОРПИЈА

На 17 јануари Скорпиите може да постигнат голем деловен успех, велат ѕвездите. И ве советуваат да станете порано, побрзо да се фатите за работа и да не испуштате ниедна понуда.

СТРЕЛЕЦ

Стрелецот на 17 јануари можеби нема да биде стабилен со нервниот систем и затоа лесно може да избувне. Ѕвездите ве советуваат да избегнувате провокатори и „добронамерници“.

ЈАРЕЦ

На Јарците може да им недостига одлучност денес, велат ѕвездите. И тие предупредуваат: ако го пропуштите моментот, горко ќе зажалите.

ВОДОЛИЈА

На 17 јануари Водолиите ќе треба да направат некаква пресметка, која на крајот, за жал, ќе се покаже разочарувачка. Ѕвездите велат дека овој вторник треба да го зголемите степенот на самокритичност.

РИБИ

На 17 јануари Рибите треба да внимаваат на своето здравје. Ѕвездите предупредуваат: можеби имате намален имунитет, но секако ќе бидете плодна „почва“ за вируси. Затоа, не ризикувајте и избегнувајте групни средби/настани.

Слични објави

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо

Месечен хороскоп за април: Љубов за Близнаците, убави можности за Девиците, голема победа за Овните…

Еспресо
Се вчитува....