ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО ВО ИТАЛИЈА: Фриџоне – совршен сос од домати и кромид

Фриџоне покажува како скромните состојки можат да создадат неповторливо гастрономско искуство

Фриџоне е традиционален сос од кромид и домати со потекло од земјоделските села околу Болоња. Се подготвува со мацерација на тенко исечен бел кромид во сол и шеќер, кој потоа полека се готви во сало со додавање на свежи домати.

Во денешно време, мастите во рецептот често се заменуваат со екстра-девствено маслиново масло, но кромидот останува неприкосновена ѕвезда на ова јадење. Не можете да го подготвите рецептот со било која сорта на кромид, бидејќи треба да биде сладок и „нежен“, а класичниот избор е локална сорта наречена „medicina“.

Потребни состојки:

– 1 кг бел кромид
– 300 гр доматен сос или 200 гр конзервирани домати
– 100 гр вода
– 8 лажици шеќер
– маслиново масло, по вкус
– сол, по вкус
– По ваш избор: 50 гр маст или 50 гр сланина

Подготовка:

1. Исчистете го и исечете го кромидот на ленти, потоа префрлете го во сад со две лажици шеќер, покријте со ладна вода и промешајте. Оставете го еден час, потоа сменете ја водата и додадете уште шеќер. По уште еден час, повторете ја постапката, менувајќи ја водата и додавајќи шеќер вкупно 3 часа (ако имате време, ако не, оставете да киснат 30 минути и зголемете го времето за готвење).

2. Исцедете го кромидот од водата, ставете го во висока тава со маслиново масло и динстајте нежно, еден час со капак. Оставете го кромидот да ја извади водата од себе, потоа отстранете го капакот и оставете да се исуши 10-15 минути на тивок оган.

3. Додадете сол, сос, вода, уште масло и измешајте. Ако сакате шеќер додадете сега (потоа промешајте). Покријте повторно со капак и варете на тивок оган 1 час и 30 минути.

4. Ако сосот премногу бавно се готви, продолжете без капак онолку време колку што е потребно. Ако е премногу густ, додадете повеќе вода и масло.

5. Гответе вкупно околу два часа. Кога останува уште половина час за готвење, можете да додадете сланина, колбас или друг тип на месо.

*Ако сакате да е поконцентрирано, продолжете го времето за готвење до 3 часа. Ако немате време, гответе 40 минути без капак.

Слични објави

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НЕВЕРОЈАТНА УБАВИНА ВО ЖЕЛЕЗНИЦА: Дворот на Митко и Снежана не може да се опише со зборови!

Ј.К.Д

БИЛИ АЈЛИШ ОТКРИВА: Луѓето се плашат од големи гради, изгубив многу следбеници поради нив

Еспресо

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Драстични промени, доаѓа вистинско лето!

Ј.К.Д

ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Мед и лук за подобар имунитет

Еспресо

ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето кои јадат повеќе млечни масти имаат помал ризик од срцеви заболувања

И. Т.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 СЕПТЕМВРИ: Некои разговори можат да придвижат нови интереси

И. Т.
Се вчитува....