5.8 C
Скопје
21:20 - 6 декември, 2023

(Видео) Прикажан трејлерот за филмот за Џеј Рамадановски: Семејството на пејачот не се појави на проекцијата

Заврши снимањето на филмот „Недеља“ за српскиот пејач Џеј Рамадановски, а денеска се одржа и проекцијата на првиот трејлер.

Инспириран од вистински настани, филмот е создаден по идеја на продуцентот Владан Анѓелковиќ и сценаристот Стефан Бошковиќ, во соработка со Телеком Србија и Филмскиот центар на Србија. Ја раскажува приказната за Џеј од неговата најрана младост до големиот успех што го постигна.

Улогата на Џеј ја толкува Хусеин Хуса Алијевиќ, Марина Туцаковиќ ја глуми актерката Милица Јаневски, а покрај нив приказната за неговиот живот ја отсликуваат и Стефан Вукиќ, Алексеј Бјелогрлиќ, Ален Селими, Ана Пиндовиќ, Маша Ѓорѓевиќ, Милица Јаневски. Ољачиќ, Бајрам Северџан, Нела Михајловиќ.

Инаку, проекцијата се одржа во Дорчол, во омиленото кафуле на Џеј, а меѓу првите гости беа актерката Мина Софтиќ и музичарот Зоран Јагодиќ Руле.

Како што пренесуваат српските медиуми, членовите на семејството не се појавија, а актерот Хуса, кој го глуми Џеј, не ни знаел за овој настан.

Слични објави

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо

Неверојатно, Лепа Брена за еден ден ја распродаде загребска Арена: И тоа цела година пред концертот!

Еспресо
Се вчитува....