14.8 C
Скопје
23:17 - 22 мај, 2024

(Видео) Никола Роквиќ наиде на потешкотии по 23 дена пешачење кон Грција: „Пулсот ми е 95, малку ми се приспа“

Српскиот пејач Никола Роквиќ пред 23 дена пеш тргна од Белград кон манастирот Свети Нектариј Егински во Грција за хуманитарни цели.

Пејачот секојдневно споделува за своето искуство на Инстаграм, а сега на своите следбеници им откри на какви потешкотии наишол.

– Еве се упатувам кон Лариса, малку ми се приспа. Сега сум на 28 километар, пулсот ми е 95. Нозете ми се малку потешки денеска, но продолжуваме понатаму. Живејте луѓе, радувајте се – рече Роквиќ.

Никола ја искористи приликата и јавно да им се заблагодари на пејачката Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ кои донираа пари за децата кои се болни од онкологија и на тој начин ја поддржаа мисијата на Роквиќ.

– Боже на помош драги луѓе, се надевам дека сте добро. Морам јавно да им се заблагодарам на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ што ја поддржаа нашата мисија и уплатија донација, овојпат за детската радост. Ви благодарам драги мои, Господ да ве благослови и да ви се оддолжи повеќекратно – изјави пејачот.

Слични објави

Северина на концерт во Црна Гора порачала: Каде и да одам ме сметаат за нивна

Еспресо

Која е снаата на Драгана Мирковиќ? Се обидоа да ја скријат од јавноста, еве со што се занимава

jasmina.kantardzieva

Почина пејачот Тони Монтано

еспресо

Никола Роквиќ стаса до целта, еве што порача: „Подготвен сум да го направам и тој одлучувачки чекор…“

еспресо

Ацо Пејовиќ се опијанил и завршил во туѓа куќа: „Утрото кога се разбудив, жена ме пречека со појадок во кревет“

Еспресо

Се огласи Наташа Беквалац и ја сподели среќата со сите: Секако дека се заљубив

Еспресо
Се вчитува....