34.8 C
Скопје
15:57 - 24 јуни, 2024

(Видео) Марија Шерифовиќ не можеше да ги задржи солзите! Пејачката го однесе својот син во родниот град

Пејачката Марија Шерифовиќ потекнува од Крагуевац, а на 25 мај го одржа својот прв солистички концерт во родниот град.

Таа отпатува таму со својот син Марио, а како што пренесуваат српските медиуми во еден момент се расплакала додека им пеела на своите сограѓани.

– Еве јас сум во Крагуевац дома со Марио, само ручавме, се разбира некое печење. Сега е околу седум часот, ќе одам да одморам. Поздрав од Крагуевац – порача таа во својот блог.

Следниот ден Марија се подготвувала за концертот, а на самиот почеток одржала емотивен говор.

– За почеток, драги мои Крагуевачани и останатите кои се чувствувате така, добра вечер. Пред 20 години храбро се спакував со желба да одам некаде и да бидам најдобра. Сум пеела во Крагуевац можеби двапати досега, не знам ни како се случи да поминат дваесет години додека да одржат убав солистички концерт – изјавила Марија.

Слични објави

Јована Јеремиќ „удри“ по колешката Јоксимовиќ: „Ги понижува другите за себе да се истакне, а нема сериозна диплома“

еспресо

Ива Илинчиќ сведочи против Мика Алексиќ: Српската актерка доби голема поддршка пред судот во Белград

Еспресо

(Видео) Рада Манојловиќ се мачи да го собере бакшишот: Пејачката ги редеше парите на чинија

Еспресо

(Видео+фото) Болната Селин Дион дојде на концертот на хрватскиот музичар Стјепан Хаусер, а тој ѝ посвети специјална песна

Еспресо

Љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци (од 24 до 30 јуни): Близнаците да заборават на минатото, Лавовите да искажат љубов со зборови…

еспресо

Бен Афлек за првпат проговори за кризата со Џенифер Лопез: „Особено ги погодува моите деца…“

еспресо
Се вчитува....