24.8 C
Скопје
14:36 - 30 мај, 2024

(Видео) „Дува силен ветар, ама…“: Се огласи Никола Роквиќ од патот кон Грција

Пејачот Никола Роквиќ одлучи да тргне пеш во Грција, односно до манастирот Свети Нектариј Егински, а по пат ќе собира средства за помош на многу семејства, но најважно на болните деца.

Пејачот вчера тргна од храмот Свети Сава, а на својот Инстаграм редовно ги известува своите следбеници за патувањето. Роквиќ зборуваше на вториот ден од подвигот и раскажа каква е ситуацијата по пат.

– Има силен ветер, но не е страшно, бидејќи нема дожд – рекол Никола во краткото видео кое го сподели на социјалната мрежа Инстаграм, а потоа повторно се огласи.

– Велам: „Добро е, не врне“. Луѓето убаво кажуваат: „Ќути, не зборувај“. Нека врне, се е во ред. Само да бидам среќен. На здравје, луѓе – изјави пејачкот.

Инаку, тој и неговата сопруга Бојана основаа фондација која ќе им помага на најзагрозените.

– Ве информираме дека јас и Никола ја основавме фондацијата „Семејство“ која ќе се занимава со зачувување на традиционалните вредности и семејството како институција и како свето место. Фондацијата ќе им помага на семејствата со многу деца, ранливите, талентирани и болни деца. И нашата прва мисија ќе биде помагање на детската онкологија – изјави сопругата на пејачот.

Слични објави

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо

Македонецот Мите и ќерката на Џеј под водство на Фута формираа „Џеј трибјут бенд“: „Изненаден сум што сум дел од овој тим“

еспресо

Врвен хирург открива од што боледува Кејт Мидлтон: „Има шанси оваа приказна да има среќен крај“

еспресо
Се вчитува....