14.8 C
Скопје
23:25 - 22 мај, 2024

(Фото) Први фотографии на Раста од болница: Раперот задржан поради големи болки

Раперот Стефан Ѓуриќ Раста денеска е примен во болница поради неподносливи болки во ‘рбетот.

На лекар дошол со својата девојка Марија Балабан која не го оставила раперот ниту секунда. Тоа го покажаа и на фотографиите. Марија направи селфи со Раста додека тој лежеше на кревет. Тој е покриен со јакна, а на стапалата има влечки, што е јасен показател колку била силна болката што немал сила ниту да облече патики.

Фотографијата ја објави на Инстаграм и стави срце на неа. Многумина заклучија дека сега е подобро кога објави фотографија со својата ќерка од пред неколку години, со која напиша:

– Таки и јас од пред неколку одмори.

Потсетуваме, Раста и Марија веќе долго време се во врска. Заедно се и во убави и во вакви тешки мигови.

 

Слични објави

Северина на концерт во Црна Гора порачала: Каде и да одам ме сметаат за нивна

Еспресо

Која е снаата на Драгана Мирковиќ? Се обидоа да ја скријат од јавноста, еве со што се занимава

jasmina.kantardzieva

Почина пејачот Тони Монтано

еспресо

Никола Роквиќ стаса до целта, еве што порача: „Подготвен сум да го направам и тој одлучувачки чекор…“

еспресо

Ацо Пејовиќ се опијанил и завршил во туѓа куќа: „Утрото кога се разбудив, жена ме пречека со појадок во кревет“

Еспресо

Се огласи Наташа Беквалац и ја сподели среќата со сите: Секако дека се заљубив

Еспресо
Се вчитува....