7.8 C
Скопје
05:37 - 15 април, 2024

„Тој е стар, таква жена нема со него да остане“: Јована Јеремиќ со немилосрдна изјава за разводот на Харис и Мелина Џиновиќ

Веста дека Мелина и Харис Џиновиќ се разведуваат по повеќе од две децении сè уште е една од главните теми на јавноста.

Сега српската водителка Јована Јеремиќ ја даде свој суд и кажа зошто не се изненадила кога слушнала дека дошло до крај на љубовта помеѓу Мелина и Харис.

– Не ме изненади нивниот развод. Мелина е многу помлада од Харис и изгледа феноменално. Харис е стар, логично беше дека ќе дојде до развод. Таква „риба“ нема да остане со него до крајот на животот, тој влезе во сериозни години и факт е дека може да ѝ биде татко, а не партнер. Со самото тоа жената е незадоволна и сосема е оправдано да се разведе – рекла водителката, па се осврнала на шпекулациите дека Мелина била неверна.

– Мислам дека задоцни со разводот, требаше порано да го пресече тоа, а не да дојде во ситуација да ја нарекуваат прељубничка. Јас целосно ја разбирам причината за нејзиното заминување и Харис треба да го разбере тоа и да останат пријатели. Единствениот проблем е ако го изневерувала додека биле во брак, тогаш не е морално.

Јована рекла која според неа има најдобар однос со поранешниот партнер.

– Само јас и Ана Севиќ имавме најздрави разводи и затоа останавме во феноменални односи со бившите сопрузи. Навреме сфативме дека треба да ставам точка на брак кој никаде не оди – заклучила Јована за „Стар“.

Јована Јеремиќ „удри“ по колешката Јована Јоксимовиќ: „Ги малтретира вработените, нека ја покаже дипломата!“

 

 

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....