27.8 C
Скопје
16:02 - 6 јуни, 2023

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Пролетта се враќа среде зима, проверете од кога до кога!

– Утре ќе се задржи сончево време со умерена локална облачност, додека повеќе облачност ќе има во западните предели. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец, особено во западните предели. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 3 до 9 степени, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

Според Попоски, потоа од недела па натаму следува период на претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има во западните предели. Ќе дува умерен, повремено на некои места засилен ветер од јужен правец. Температурите ќе бележат тенденција на понатамошен пораст и максималните дневни на почетокот од следната недела ќе се искачуваат во интервалот од 6 до 13 степени.

И во Скопскиот регион утре ќе се задржи сончево време со умерена локална облачност, додека од недела па натаму ќе има повеќе облачност. Ќе дува и умерен ветер од јужен и од југоисточен правец и истиот повремено ќе засилува на интензитет. Особено во почетокот од следната недела ќе има услови за повремен локален дожд, додека температурите ќе се искачуваат во интервалот помеѓу 6 и 9 степени.

Слични објави

Не е ни Луис Хамилтон, ни Том Круз ниту Џими Батлер: Кој е музичарот што Шакира го посакува?

Еспресо

Дуа Липа во одбрана на родна Албанија против британскиот министер: „Тоа што го кажа е малоумно“

Еспресо

(Видео) Жалосно, Мајкл Џеј Фокс падна на бина, за среќа ударот се ублажи од тросед: Снимка која ќе ве расплаче

Еспресо

(Видео) Тејлор Свифт на концерт голтна бубачка: Видеото собра стотици илјади прегледи

Еспресо

Ќе си ги исполнат соништата: Три хороскопски знаци ги чека вртоглав успех многу наскоро

Еспресо

Датум на магично огледало 6.06: Како да го промените животот за еден ден и да ја испратите желбата до Универзумот

Еспресо
Се вчитува....