19.9 C
Скопје
17:25 - 18 мај, 2022

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Подгответе се за голем студ до минус десет, еве кога!

– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ СТУДЕНО со мала до умерена локална облачност. Особено долж Повардарието ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен и од северозападен правец. Максималните температури ќе се искачуваат во интервалот од -6 до 3 степени, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и СТУДЕНО со мала локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се искачи до околу 0 степени.

Според Попоски, во следните денови времето ќе се задржи претежно стабилно, суво и сончево, повремено со умерена облачност. Особено долж Повардарието ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен и од северозападен правец. Наутро и понатаму ќе биде МНОГУ СТУДЕНО со минимални температури кој понекаде ќе се спуштаат и под -10 степени, додека максималните ќе бележат тенденција на пораст и во следните денови истите ќе се искачуваат во интервалот од 0 до 8 степени.

Слични објави

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо

(ФОТО)„Збогум Пиже“: Пере од „Нокаут“ со емотивна објава се збогуваше со својот пријател

М.Р.

Зошто е важно да се штеди и како депозитите може да помогнат во иднина?

Еспресо
Се вчитува....