18.8 C
Скопје
00:17 - 27 септември, 2023

Попоски: Следните утра многу посвежи, преку ден пријатно топло!

Во Македонија следува период на умерено облачно време со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Локално ќе има услови за појава на слаб и краткотраен дожд.

Наутро ќе биде значително посвежо со минимални температури кој ќе се спуштаат во интервалот од 8 до 16 степени, додека максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 24 до 33 степени, што значи пеколните горешнити за ова лето и официјално завршија.

Во Скопје и околината ќе имаме претежно стабилно, суво и умерено облачно време со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Наутро температурата ќе се спушта во интервалот помеѓу 15 и 16 степени, додека максималната дневна температура на воздухот ќе се искачува во интервалот помеѓу 30 и 32 степени.

Барем според сегашните анализи со кој ние располагаме, нова поголема промена на времето и поинтензивни врнежи кај нас, како и уште поголем пад на температурите на воздухот се очекува во текот на следната седмица. Состојбата будно ќе ја следиме, со што и граѓаните навремено ќе бидат информирани за секоја ново настаната временска состојба – вели метеопрогнозерот Славчо Попоски. 

За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....