Погледнете како познатата српска манекенка се бори со коронавирус: Мие раце од златна чешма! (ФОТО)

Српската манекенка Аника Божиќ, која е венчана со Јусуф Омар Ал Сараж. внук на палестински државник, и живее во Париз, на Инстаграм сподели совет дека поради коронавирус редовно треба да се мијат раце и пијат витамини.

Аника сподели фотографија од својот тоалет, а во прв план беше ставена златната чешма.

„Често мијте ги рацете и пијте витамини“ напиша Аника покрај #covid19

Манекенката наиде и на критики од многумина поради тоа што сметаат дека златната чешма е само начин како уште повеќе да се „пофали“ со својот луксуз.

Кое е вашето мислење?

Слични објави

Дневен хороскоп за 05.10.2019 – сабота

Igor

Анастасија Ражнатовиќ направи драстична промена на себе: Никој не ја видел во вакво издание! (ФОТО)

Еспресо

Џенифер Анистон се врати на сетот – Актерката среќна поради снимањето на нови епизоди од популарната серија

Еспресо

Били Ајлиш со пет Греми награди, ѕвездите му оддадоа почит на Коби Брајант (ФОТО)

Еспресо

ТЕШКИ ОБВИНУВАЊА ЗА ЈУТЈУБ-ЅВЕЗДАТА: Лажел дека симнува црна магија, земал многу пари за тоа!

Igor

Џенифер Анистон и Бред Пит повторно се сретнаа на забавата по Оскарите!

Еспресо

Остави Коментар