37.8 C
Скопје
17:38 - 19 јули, 2024

Соседите за Наташа Беквалац: Повеќе живее во автомобил отколку дома, во пижами излегува да фрли ѓубре

Соседите се воодушевени од непосредноста на пејачката, која дневните обврски ги извршува целосно неоптоварена со својот изглед, иако важи за една од најзгодните и најубавите на естрадата.

Наташа Беквалац живее со ќерките Катја и Хана во стан во Белград.

– Ната е царицата, ја гледаме, но најчесто излегува од станот и влегува во автомобил, ги пакува децата и не се задржува многу на улица. Таа е толку опуштена, да не знаете која е, никогаш не би помислиле дека е јавна личност. Таа излегува во пижами да го фрли ѓубрето во контејнер, без шминка и во апостолки. Знаете дека таа често се шегува дека приватно личи на скитник – рекла со насмевка сосетка на Беквалац за српски „Блиц“ и додала:

– Не го слушам тоа што го пее и не можам да оценам, но можам да проценам кога некој е добар човек, а таа е. Љубезно поздравува, сега кога е жешко, таа им сипува вода на кучињата скитници. И таа самата вдоми неколку, ви велам, таа е целосно жена на место.

Во блискиот маркет, кој не е толку блиску до зградата од Беквалац, велат дека доаѓа одвреме-навреме.

– Најмногу ја гледаме со нејзината помала ќерка, кај која застанува за да купи некое детско хоби. Инаку, таа очигледно се храни здраво бидејќи нејзината корпа е претежно полна со зеленчук. Таа е секогаш без шминка, со пунџа на главата и насмеана. Прифаќа да се слика со минувачите, само понекогаш вели: дај да ставам очила да не изгледам распаднато. Таа е толку духовита и се шегува на своја сметка, што не можете, а да не забележите – велат вработените.

Девојка која живее во близина на пејачката вели дека ја гледа зафатена.

– Секое утро е рано будна, бидејќи ја носи Катја во градинка, па ја вози Хана, па ја враќа Катја и ја носи на разни активности. Потоа повторно навечер Хана, па се подготвува и оди на настап. Таа жена повеќе живее во автомобил отколку во куќа. Некогаш ја гледам 15 пати како вози ваму-таму, учам на терасата, па гледам сè. Ја слушам како се смее, особено кога ќе ѝ дојдат сестрите. Кристина е таму речиси секој ден, делуваат како хармонично семејство – вели оваа девојка за „Блиц“.

 

Слични објави

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо
Се вчитува....