23.8 C
Скопје
12:55 - 10 август, 2022

Миша Гроф изнесе морничави обвиненија за Николина Пишек: Таа го уби мојот син!

По смртта на сопругот Видоје Ристовиќ, водителката Николина Пишек влезе во жесток конфликт со свекорот Миша Гроф, кого го обвини дека нејзе и на нејзината ќерка им го ускратил наследството, а нивната јавна војна не стивнува.

Сега Миша во ексклузивна исповед за Ало! откри непознати детали од брачниот живот на Пишек и Ристовиќ, а потоа ја обвини својата снаа за смртта на синот.

– Николина ми го уби синот! Сакаше куќи, патувања, базени, фирми… Трошеше ненормални суми на пари. Видоје ја школуваше нејзината ќерка од првиот брак во Лондон и ги финансираше нејзините љубовници. Не знам каков имот сака таа, Видоје беше богат, но тоа се мои пари. Мора да биде свесна дека ништо нема да и дадам, а ако почнам да откривам се што знам за неа, ќе биде уапсена – вели Миша.

– Николина беше со Видоје само за пари, двајцата не спиеја заедно повеќе од две години. Тој доаѓаше во Загреб, и ги носеше парите што ги бараше, а потоа одеше во хотел да спие. Таа жена беше ненаситна, бараше стан во Лондон, кучињата ги носеше на маникир, постојано почнуваше некои бизниси, заедно пропатуваа половина свет. Кога веќе не знаеше што да прави со парите, ги фрлаше на глупости, за време на бракот му потроши милиони евра. Никогаш не му кажав ни збор на син ми, само сакав да биде среќен, иако бев свесна за се. Но, поради неа веќе немам дете, и не сакам да молчам – изјави ожалостениот татко, а потоа објасни зошто ја гледа Николина како виновник за смртта на Видоје.

-Тврдам дека оваа жена ми го уби детето, само поради нејзините хирови, тој почина на 43 години. Имам докази за се што кажувам. Откако ја запозна Николина, Видоје водеше дневници. Пет огромни дневници се во моја сопственост, заклучени во сеф, и таа очајно се обидува да дојде до нив. Таа ме замоли да и ги дадам сите датотеки на Видоје, телефоните и еден од нејзините планери што ги имам кај мене. Пишува со кого била, кога и каде. Можете да претпоставите секако, дека, Видоје не е во тие планови. Од тоа моѓе да се направи сериозна книга, но сè уште не планирам да ги објавам тие докази. Мојот син уште не се ни олади, премногу е рано – рече Миша Гроф за Ало!.

– И затворот би бил рај во споредба со ова – напиша водителката со смешко кое плаче од смеа и додаде ‘само докази’.

Слични објави

Колешката од „Брилјантин“ се прости од Оливија Њутн-Џон: „Јас сум без зборови, последен пат кога зборувавме ми рече…“

Еспресо

Бен Стилер откри дека ја одбил улогата во познатиот филм: „Сè уште ме мачи тоа“

Еспресо

Сте го виделе новиот дом на Бред Пит? 40 милиони долари за вистинска палата

Еспресо

Драматично на „Шарл де Гол“: Вооружен со нож претел на аеродромот во Париз; убиен е од полицијата

Еспресо

Синот на Доналд Трамп го коментираше претресот на имотот на неговиот татко: „координиран напад“

Еспресо

(Фото) Зеленски како суперхерој: САД лансира акциона фигура на украинскиот претседател, суперхеројот се произведува во Кина

Еспресо
Се вчитува....