26.8 C
Скопје
14:50 - 21 мај, 2024

Јована Јеремиќ сепак одлучи да не се мажи повторно: Не сакам деца, а бракот не ми е важен

Јована Јеремиќ е лудо вљубена во својот партнер Драган Станковиќ и сега е на мислење дека ќе остане со него засекогаш, иако рече дека ќе има неколку бракови:

– Вчера му реков на Драган: „Човеку, навистина ќе ме убедиш дека си љубовта до крајот на мојот живот“, и реков дека не верувам во тоа, туку дека верувам во животна љубов. Можеби тоа ми е лекција во животот да сфатам дека постои. Јас сум многу одговорна и бракот не ми е важен, јас бев веќе во брак и тој не е гаранција за среќа, важно е да сум среќна и да сме среќни еден со друг. Мојата цел кога го запознав Драган не беше да го фатам и да се омажам за него, како деведесет отсто од жените. Не ме интересира ниту брак, ниту да имам деца. Сакам да го сакам таков каков што е затоа што има таква душа – вели Јована, а потоа нагласува:

– За мене љубовта е поважна од сѐ. Луѓето живеат цел живот и мислат дека сакале. Љубовта не е страст, таа е постојана духовна состојба, а страста е физичка состојба. Кога сме млади, страста е секогаш на прво место, а како одминува времето имам капацитет да ги сакам мажите на подлабоко духовно ниво и нема успешна врска ако нема духовна блискост. Постојат неколку видови на блискост како што се интелектуална, физичка и духовна. Кога сите три се исполнети, тоа е вистинска врска, но без духовното нема – вели таа.

Јована вели дека не планира второ дете, иако нејзината ќерка би сакала да има друштво.

– Постојано вели: „Мамо, роди ми бебе, мамо, ја извади Леа од стомакот, сакаш да го имаш Вук?“. Не го сакам Вук, можеби го сакам Василија. Постојано повторува како некој да ја убедил. Само чекам еден месец да видам дали имам циклус да не ми дојдат гости. Немам време за тоа во моментов, но не ни сакам, искрено. Да се ​​случеше, ќе родев, ќе беше дете на голема љубов, како што Леа е дете на љубовта – признава Јована, и им испраќа порака на оние кои ѝ даваат разни епитети:

– Не се справувам со љубомора затоа што живеам своја лична легенда. Јас не се занимавам со други луѓе и на тие луѓе би им рекла дека треба да се занимаваат со нивниот живот, а не со мојот, затоа што јас го средувам мојот што е можно повеќе. Ме опишаа како луда, ненормална, ужасна и катастрофална. Така успеав да направам некаков ред во мојот живот, а тие секојдневно ги живеат своите лични трауми без маани, гледајќи ги туѓите животи кои се поуспешни, подобри и поквалитетни и во секоја смисла поблагородни – рече Јована.

Слични објави

(Видео) Никола Роквиќ утре пристигнува до целта: Пејачот откри колку милиони собра

Еспресо

Милионерите од српската естрада! Цеца заработува милиони, но и ги троши: Еве кој е најбогат

Еспресо

(Видео) Кејт Мидлтон почна да снима филм: Јавноста шокирана од потезите на принцезата

еспресо

Харис Џиновиќ прозборе за новата девојка: „Питата е готова“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 21 мај: За девиците иритација, за скорпиите несогласувања со саканите

еспресо

МакеДокс – Повик за Докуникулци 2024

еспресо
Се вчитува....