13.8 C
Скопје
23:54 - 29 мај, 2024

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Пејачот и член на жирито во „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид во јануари годинава имаше сообраќајна несреќа во Куманово, при што една жена го загуби животот.

Пејачот сега повторно отишол во Скопје и се огласил кога си заминал, а причината за неговото заминување не се открива.

По враќањето од Скопје, Ѓорѓе застанал до Охрид, каде се огласил, објавувајќи фотографија на својот Инстсграм профил.

Инаку, Давид веќе изјави дека процесот ќе трае повеќе од еден месец, но кога се врати во Белград рече дека се надева дека сѐ ќе биде готово за шест месеци и дека ќе се чувствува како слободен човек:

– Тоа е нешто што едноставно е услов во целата оваа постапка што мора да се исполни. Луѓето велат: „Имаш документи, слободен си“. Не, јас воопшто не се чувствувам така. Во таа смисла ќе почувствувам дека сум слободен кога ќе заврши тој процес. Нема да биде готово за еден месец, да кажам уште сега, но дај Боже да биде готов за половина година. Ќе трае, но дури кога ќе заврши тој процес, каде официјално ќе ми биде дадено решение на хартија, дај Боже да немам никаква одговорност што треба да ја носам во сето ова, ако е така – ќе почувствувам дека сум слободен – изјави рокерот за Гранд, а потоа додаде:

– Сѐ што се случи не се случи поради мојата неодговорност. Таму ми кажаа дека се работи за несреќен случај со смртен исход во кој сум бил учесник. Како и да звучи, да кажано на едноставен јазик, удрив жена која умре од тој удар. Има приказна што му претходеше на сето тоа, но тоа е нешто што ме мачи и навистина се трудев да го избегнам. За жал, тоа не беше можно – изјави Ѓорѓе Давид.

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....