11.8 C
Скопје
22:48 - 29 февруари, 2024

(Фото+видео) Урнебесно, интернет „гори“! Мајли Сајрус и нејзиното ново момче како Лепа Брена и Ален Исламовиќ

Пејачката Мајли Сајрус (31) и нејзиното момче, тапанарот Макс Морандо (24), станаа хит на социјалните мрежи по доделувањето на наградите Греми што се одржаа во неделата во Лос Анџелес.

Огромните фризури на Мајли и Макс привлекоа внимание на Греми, а потсмевањето на социјалната мрежа Икс, поранешен Твитер, не престанува.

 

„Ален Исламовиќ и Лепа Брена“, „Добро, знаеме дека може сама да си купи цвеќе, но дали тој може сам себе да си купи пиво?“, „Дали почна да му расте брада“, „Тој изгледа изненадено затоа што таа му дозволи да ја бакне“, се само некои од коментарите.

Мајли Сајрус го освои своето прво Греми за големиот хит „Flowers“.

Пејачката, исто така, го привлече вниманието и со својата тоалета на црвениот тепих. Мајли се појави во „гол“ фустан со потпис на Мејсон Марџела.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus)


– За овој фустан беа потребни 675 часа рачна изработка, 14.000 златни безопасни и е украсена со специјално избрани француски, антички мониста – нагласила Мајли Сајрус, која дефинитивно спаѓа меѓу дамите кои беа најдобро стилизирани на гала манифестацијата.

Слични објави

(Фото) Кој е новата љубов на Наоми: Од мултимилионерот од Саудиска Арабија носи скапоцен прстен

еспресо

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо
Се вчитува....