32.8 C
Скопје
20:40 - 15 јули, 2024

(Фото+видео) „Едноставно совршена“: Данијела Димитровска мами погледи додека плива во базен по минијатурно бикини

Манекенката и водителка на Утринската програма на ТВ Блиц, Данијела Димитровска уште еднаш покажа дека е меѓу најубавите дами на српската јавна сцена.

Имено Даниејла објави видео и фотографии од црногорското приморје кои ќе ви го одземат здивот. На видеото Данијела грациозно плива во базен по минијатурно бикини, а во еден момент во преден план е нејзиното бујно деколте и извајано тело.

„Едноставно совршена“, „Каква насмевка“, „Убава“, се само дел од коментарите под објавата.

Инаку, Данијела неодамна ја откри тајната на својот изглед.

– Пред тренинг се трудам добро да се хидрирам и секое утро пијам чаша вода со лимон. Мислам дека дури и птиците на гранката знаат дека сакам да тренирам и дека тренирам од мали нозе. Јас користам најмалку 10 до 15 минути од секој тренинг за да ги истегнам мускулите. За мене тренингот значи многу во ментална смисла, бидејќи работам многу стресна работа. Секако, понекогаш се случува да не ми се оди на тренинг, но се трудам да бидам упорна – рекла таа.

Слични објави

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо
Се вчитува....