25.8 C
Скопје
14:57 - 28 мај, 2024

(Фото) Важен ден за Огњен Амиџиќ и сопругата: Мина сподели емотивна фотографија од синот

Водителот Огњен Амиџиќ и неговата сопруга Мина Наумовиќ неодамна добија син кој го нарекоа Перун.

Мина знае често да објави фотографии од нејзиното секојдневие со синот. Сега таа објави на својот инстаграм-профил и откри дека денес е точно еден месец откако се роди нивниот наследник.

Таа објави фотографија од малото момче со емотикон со срце на неговото лице.

Да потсетиме, Огњен за „Блиц“ откри како се чувствува откако го доби вториот син.

– Се чувствувам убаво, супер совршено…Но, секој многу убав настан е стресен и за мажот. Малку сум уморен, но среќен сум. Мина ја напушти болницата, Перун дојде дома и сега полека влегуваме во реалниот живот. Сега ќе видиме како функционира. Прекрасно е, но со голема одговорност. Јас сум крив што не бев со жена ми и син ми првата вечер, но утре ќе надокнадам. Мина успеа сето тоа да го надмине, навистина ужива. Секако дека ќе ѝ помогнам и ќе ја поддржам како што таа ме поддржува мене. Таа е личност која кога ќе преземе нешто да работи, 100 отсто се обврзува на тоа и работи без грешка. Таа има мајчински инстинкт, мајката е мајка, тоа е сè – изјави тогаш Огњен.

Слични објави

(Видео) Исплива снимка од средбата на Северина и Јелена Карлеуша: ЈК ја изигнорирала, ова никогаш нема да ѝ го прости!

Еспресо

„Нова тура, нова авантура“: Никола Роквиќ откри што прави по враќањето од Егина

Еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ чека трето дете! Се појави фотографија, пејачот го гали трудничкиот стомак на сопругата

Еспресо

(Фото) Принцезата Шарлин од Монако конечно насмеана, Алберт ѝ плаќа: Ги покажа децата

еспресо

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша во јавност, го спомна и Душко: Погледнете како изгледа среде разводната треска 

еспресо
Се вчитува....