14:09 - 19 април, 2024

(Фото) Вака сопругата на Огњен Амиџиќ изгледала неколку часа пред да се породи: Мина објавила фотографија од дома

Мина Наумовиќ, сопругата на српскиот водител Огњен Амиџиќ, денеска се породи и на свет донесе момче, а само неколку часа пред породувањето се огласила на Инстаграм.

Мина беше многу активна во текот на бременоста, па редовно објавуваше на својот Инстаграм, што го правеше и неколку часа пред породувањето.

Имено, водителката во текот на ноќта била примена во породилиште, а само неколку часа пред породувањето објавила фотографија.

Убавата водителка позирала додека лежела на каучот, во широка маица, а во преден план бил нејзиниот труднички стомак.

Мина дури и се пошегувала на своја сметка, а веќе во текот на ноќта се породила.

„Добро и сè уште сум бремена“, напишала Мина неколку часа пред породувањето.

Породувањето поминало добро и поубавата половина на Огњен, Мина, родила машко дете, на кое му дале интересно име – Перун.

Да потсетиме, Огњен и Мина се запознале и се вљубиле додека работеле на емисијата „Амиџи шоу“. Раѓањето на синот ја круниса големата љубов што се роди меѓу Огњен и неговата убава колешка Мина.

По разводот со манекенката Даниела Димитровска, со која има син, Огњен стапи во врска со колешката Мина, која е 17 години помлада од него.

Слични објави

(Фото) На една рака носи 18.000 евра: Александра не штедела на себе, сите гледале во овој скап детаљ

Еспресо

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо
Се вчитува....