3.8 C
Скопје
02:33 - 4 март, 2024

(Фото) Семејна фотографија која ги топи срцата: Тања Савиќ на зимски одмор со 11 години помладиот дечко и нејзините синови

Српската пејачка Тања Савиќ е во хармонична врска со 11 години помладиот пилот Мухамед Муки Бешиќ, а сега парот замина на зимски одмор заедно со нејзините синови.

Зимската магија на снегот е исклучително пријатна за парот, а нивните авантури ги снимиле со фотографии кои Тања ги сподели на својот инстаграм-профил. Со неа и Мухамед беа синовите и пријателите на пејачката, а екипата уживаше во скијањето.

Да потсетиме, пејачката Тања Савиќ по бурниот развод и борбата за старателството над наследниците, конечно си ја врати вербата во љубовта и оваа година, се чини, си најде животен сопатник.

– За мене ова беше совршена година и ќе ја паметам само по добрите работи, а ги имаше многу! Можеби малку се здебелив кон крајот на годината, но нема врска… Ќе го поправиме тоа! Пребрзо ме одмина и одлета. Како вчера да снимав новогодишни емисии, кога тоа, еве ги пак! Но, еј, сите добри работи се краткотрајни, нели? Што се однесува до љубовта, да, се случи! Мухамед го сметам за сродна душа, но се уште не размислувам за брак! – изјави пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TANJA SAVIC (@tanja_savic_private)

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....