21.8 C
Скопје
08:56 - 15 јуни, 2024

(Фото) По Тони и Драгана, се огласи и нивниот син Тони: Славеле во замокот во Виена, а сега јавно ѝ се обрати на славеничката

Во замокот на српската пејачка Драгана Мирковиќ и нејзиниот сè уште законски сопруг Тони Бијелиќ, се одржа прослава за 22-от роденден на нивната ќерка Мануела Бијелиќ.

Драгана и Тони по тој повод се огласија на социјалните мрежи, а сега роденденот јавно ѝ го честиташе и нејзиниот брат Марко Бијелиќ.

Тој објави заедничка фотографија на која ѝ го честита роденденот.

„Среќен роденден на најдобрата сестра на светот“, напиша Марко.

Покрај честитките, Драгана на својот инстаграм-профил објави и фотографии од вилата во Виена на кои покажа како поминала прославата.

Пејачката ја фотографирала трпезариската маса на која имало храна во изобилство, сè е во розови тонови, а на ѕидот имало огромни балони со натпис: „Среќен 22. роденден“.

Покрај тоа, Драгана ја покажала и тортата во форма на срце, исто така во розова боја.

Тони, имено, објавил заедничка фотографија и јавно ѝ го честитал роденденот на својата ќерка, а таа ја споделила објавата.

„Среќен роденден, принцезо. Најголемата љубов на тато“, напишал тој, а потоа се огласила и Драгана со заедничка фотографија.

„Мануела, среќен роденден, сонце мое. Те сакаме најмногу“, напишала Драгана.

 

Боки 13 ја поддржа Јелена Карлеуша по инцидентот со Тошиќ: „Нејзината храброст е инспирација“

 

 

 

 

 

Слични објави

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо
Се вчитува....